Trwają remonty gdańskich ulic. W roku kolejne inwestycjeUM Gdańsk - 22-01-2021 16:01


Dzięki Gdańskiemu Programowi Chodnikowemu w 2020 roku udało się wyremontować chodniki na 12. ulicach i rozpocząć prace na dwóch kolejnych. Inwestycje kosztowały łącznie 13 mln złotych. W 2021 roku program obejmie prace m.in. na ul. Przy Torze, Żeleńskiego, Chodkiewicza, Kolonia Studentów i Nad Jarem.

W 2020 roku kontynuowano miejski program modernizacji i budowy chodników na terenie Gdańska - zmodernizowano lub rozpoczęto prace w 14. lokalizacjach za łączną kwotę ok. 13 mln złotych. Łączna długość zmodernizowanych chodników wynosi ok. 5 kilometrów.

Nowe chodniki zyskali mieszkańcy między innymi dzielnicy Osowa, gdzie zmodernizowano chodniki na ulicach: Barniewickiej, Hestii, Westy czy Asesora. Na liście ulic, które zyskały nowe ciągi piesze i nową nawierzchnię jezdni znalazły się także ulice Uranowa, Zaroślak, Reymonta, Karłowicza i inne.

Trwają jeszcze prace na ulicy Ujeścisko, a pod koniec 2020 roku podpisano również umowę na modernizację chodników i jezdni na ulicy Równej - na odcinku od przejazdu kolejowego do ulicy Sandomierskiej. Te prace zakończą się w połowie 2021 roku.

Tegoroczna edycja programu obejmie remonty chodników między innymi na ulicach Przy Torze, Żeleńskiego, Chodkiewicza, Kolonia Studentów i Nad Jarem. Ulice do programu wybierane są na podstawie liczby mieszkańców, dostępu do placówek publicznych oraz interwencji mieszkańców. W budżecie miasta na realizację programu zabezpieczono 16 mln złotych.

Gdański Program Chodnikowy realizowany jest od 2014 roku.

Oprac. AO / UM Gdańsk