×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trzy wernisaże sztuki współczesnej jednego dnia w Gdańsku

  • Autor: PAP
  • 29 kwi 2022 11:39
fot. shutterstock

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańska Galeria Miejska oraz Gdańska Galeria Güntera Grassa przygotowały wernisaże wystaw sztuki współczesnej. W piątek, będzie można obejrzeć wystawy za darmo.

REKLAMA

W piątek odbędą się wernisaże trzech wystaw, które zostały zaplanowane tak, że każdy chętny będzie miał okazję odwiedzić wszystkie trzy miejsca.

Pierwszy wernisaż rozpocznie się o godz. 17 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa Rosemberga Sandovala pod tytułem "Labriego". Kuratorem wystawy jest Anna Róg.

CSW Łaźnia - jak podano na oficjalnej stronie instytucji - po raz pierwszy w Polsce, prezentuje twórczość kolumbijskiego artysty.

Dwie godziny po rozpoczęciu wernisażu w CSW Łaźni odbędzie się performans Sandovala.

W Gdańskiej Galerii Güntera Grassa odbędzie się wernisaż wystawy Lesi Pczołki "Ulica Słabości". Wystawa będzie próbą zmierzenia się z doświadczeniem białoruskiego zrywu obywatelskiego przeciwko wyborczym fałszerstwom oraz idących w ślad za tym represji.

Lesia Pczołka, jest białoruską artystką sztuk wizualnych i aktywistką artystyczną, która przebywa w Gdańsku na rezydencji artystycznej programu ICORN. Sieć ta skupia miasta i instytucje kultury niosące pomoc artystom, których życie we własnym kraju jest zagrożone z powodu konfliktów wojennych i politycznych.

Jak przekazali organizatorzy wydarzenia, artystka pracowała nad wystawą przez ponad pół roku. Kuratorem wystawy jest Anna Łazar. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18 i potrwa do godz. 21.

W tych samych godzinach, w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 odbędzie się wernisaż wystawy Joanny Rajkowskiej "Horyzont Zdarzeń". Organizatorzy, zapowiadając wernisaż napisali, że wystawa ta "jest podróżą w czasie, którą odbędziemy jednocześnie w dwóch kierunkach: tam, gdzie przed chwilą było wczoraj oraz tam, gdzie za chwilę będzie jutro". Kuratorem wystawy jest Anna Mituś.

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia mieści się przy ul. Jaskółczej 1, Gdańska Galeria Miejska przy ul. Powroźniczej 13/15, natomiast Gdańska Galeria Güntera Grassa przy ul. Szerokiej 37. Wstęp na wernisaże jest bezpłatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie