Ukraińcy stworzyli wirtualne muzeum pamięci wojny. Fotografie z Buczy, Irpienia, Borodzianki i HostomlaPAP - 17-05-2022 11:27


Wirtualne muzeum pamięci wojny stworzyli Ukraińcy. Zobaczymy w nim zdjęcia w 3D zniszczonych przez Rosjan miejscowości w obwodzie kijowskim  m.in. z Buczy, Irpienia, Borodzianki i Hostomla.

Jak informują autorzy projektu, po zwycięstwie Ukrainy, kraj zostanie odbudowany, a obwód kijowski "znów stanie się miejscem, w którym każdy będzie chciał mieć dom, uprawiać turystykę, skosztować pysznego jedzenia od lokalnych rolników".

"Jednak nigdy nie będziemy w stanie zapomnieć o tym, co się stało. Dlatego powstało +Muzeum Pamięci Wojennej VR+. Dzięki wycieczkom 3D zwiedzający będą mogli wejść w straszliwą rzeczywistość, jaką przyniosła ze sobą wojna" - przekazano.

Twórcy wyjaśnili, że celem muzeum jest utrwalenie obrazów zniszczeń, aby pokazać światu i przyszłym pokoleniom cenę wolności i niezależności.

Podstrona wirtualnego muzeum znajduje się na portalu turystycznym obwodu kijowskiego: https://kyivregiontours.gov.ua/war.