×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

UNStudio wstrzymało projekty w Rosji

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 mar 2022 09:01
UNStudio wstrzymało projekty w Rosji
Holenderskie studio wyraziło swoją solidarność z narodem Ukraińskim i wstrzymało realizację projektów w Rosji. fot. Shuterstock

Do międzynarodowych firm architektonicznych wstrzymujących realizację swoich projektów w Rosji dołączyła pracownia UNStudio.

REKLAMA

Holenderskie studio wcześniej już potępiło najazd na Ukrainę i wyraziło swoją solidarność z narodem Ukraińskim. Po kilku dniach uzupełniło swoje oświadczenie o informację o zawieszeniu działalności w Rosji.

– UNStudio jest głęboko zasmucone brutalną inwazją rosyjskiego rządu na Ukrainę i zdecydowanie potępia te nieludzkie działania. Jesteśmy po stronie obywateli Ukrainy - zwłaszcza naszych kolegów, których bezpośrednio lub bezpośrednio dotykają obecne wydarzenia - przeczytamy w opublikowanym na stronie UNStudio oświadczeniu. – Obecnie zawieszamy nasze projekty w Rosji i robimy to ze zrozumieniem naszych klientów – pisze pracownia.

Holenderska pracownia realizowała w Rosji projekt kampusu JetBrains Office w Petersburgu i terminala kolejki linowej w Błagowieszczeńsku; zwyciężyła również w konkursach na masterplan nabrzeża Soczi i obiektu mieszkalnego z funkcjami komercyjnymi, K31 Courtyard w Moskwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie