Varso 1 i Varso 2 obiektami bez barierPropertyDesign.pl - 30-11-2020 11:24


Zaprojektowane przez HRA Architekci dwa niższe budynki kompleksu Varso Place otrzymały certyfikat "Obiekt bez barier" nadawany przez Fundację Integracja. Poinformowała o tym firma HB Reavis - inwestor inwestycji, na swojej oficjalnej stronie.

Certyfikat "Obiekt bez barier" nadawany jest obiektom, które uzyskały pozytywny wynik audytu dostępności architektonicznej, podczas którego eksperci oraz testerzy z różnymi niepełnosprawnościami analizując dostępność architektoniczną budynku podczas wizji lokalnych oraz w oparciu o plany architektoniczne.

HB Reavis od początku prac projektowanych współpracowała z Fundacją. W projekcie zastosowano wiele rozwiązań korzystanie wpływających na dostępność architektoniczną obu obiektów oraz uczynienie ich miejscami przyjaznymi dla użytkowników.

Wśród nich znalazły się m.in. przejście dla pieszych na progu zwalniającym, prostoliniowy przebieg chodników, podział przestrzeni pieszych na węższe części, które ułatwiają orientację, a także czytelna lokalizacja wejścia. We wnętrzach Fundacja doceniła główne wejścia z poziomu terenu, system ułatwiający korzystanie z wind osobom z niepełnosprawnością wzroku oraz toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością w częściach wspólnych budynków.