REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Varso Place wyróżniony za dostępność architektoniczną

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 paź 2021 16:38
Varso Place wyróżniony za dostępność architektoniczną
Varso Place "Liderem Dostępności". fot. mat. prasowe HB Reavis
Varso Place wyróżniony za dostępność architektoniczną
Varso Place wyróżniony za dostępność architektoniczną

W konkursie odbywającym się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Varso Place otrzymało tytuł "Lidera Dostępności".

REKLAMA

Rok temu Fundacja Integracja wyróżniła Varso Place jako miejsce przyjazne m.in. osobom niewidomym, niesłyszącym czy poruszającym się na wózkach. W tym roku projekt otrzymał tytuł "Lidera Dostępności" wśród budynków biurowych i handlowych w Polsce.

„Lider Dostępności” to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Jego głównym celem jest promowanie idei projektowania uniwersalnego oraz nagradzanie rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które są dostępne dla wszystkich grup użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami.

W konkursie odbywającym się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Varso Place otrzymało nagrodę za: „ożywienie centrum Warszawy obiektami użyteczności publicznej, z których mogą swobodnie korzystać osoby z różnymi niepełnosprawnościami i potrzebami, m.in. niewidome, słabowidzące, niesłyszące, poruszające się na wózkach i o kulach, starsze, a także rodzice z dziećmi oraz osoby z nieporęcznym bagażem czy nieznające języka polskiego.”

„Budynki Varso Place mają czytelny układ komunikacyjny oraz detale ułatwiające użytkownikom poruszanie się po budynkach i korzystanie z ich usług. Twórcy zadbali również o to, aby fragment ul. Chmielnej, gdzie zlokalizowane są budynki, był bardziej zielony i wygodniejszy dla pieszych” – podano w uzasadnieniu.

Varso Place to trzy wieżowce położone przy ul. Chmielnej w centrum Warszawy, które mieszczą biura, hotel, pasaż handlowo-usługowy, a w przyszłości także publiczny taras z widokiem na panoramę miasta. Inwestorem i deweloperem jest firma HB Reavis specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, którą wyróżnia nacisk na ekologię, dobrostan użytkowników budynków oraz zastosowanie innowacyjnych technologii.

Przeczytaj także >> Dostępność architektoniczna: jest lepiej, ale do zrobienia wciąż wiele

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie