×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W galerii handlowej będą testować robota dezynfekującego

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 maj 2020 15:06
  • Aktualizacja: 07 maj 2020 15:09
W galerii handlowej będą testować robota dezynfekującego
Vivo! Lublin. Fot. Mat. prasowe

Już w najbliższy poniedziałek, 11 maja, na terenie Vivo! Lublin odbędą się niecodzienne testy robota dezynfekującego Noyen, stworzonego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz firmą Mobile Industrial Robots z Danii, specjalizującej się w automatyzacji opartej na pracy robotów mobilnych i współpracujących.

REKLAMA

Lubelska firma Noyen od wielu lat zajmuje się produkcją urządzeń myjących i środków chemicznych. Dezynfekcja przestrzeni publicznej oraz odpowiedni do tego celu dobór urządzenia to obecnie priorytetowe kwestie, nad którymi pracuje marka. Wspólnie z pracownikami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz firmą Mobile Industrial Robots marka stworzyła robota do dezynfekcji powierzchni publicznych.

Maszyna pomyślnie przeszła szereg badań w nowoczesnym laboratorium. Teraz przyszła kolej na testy w warunkach rzeczywistych. Do tego celu swoją powierzchnię użyczy centrum handlowe Vivo! Lublin, w którym już w najbliższy poniedziałek, 11 maja, robot dezynfekujący zaprezentuje swoje możliwości. Badania te mają na celu sprawdzenie zaproponowanych przez naukowców rozwiązań.

- Mamy nadzieję, że udostępniona przez nas powierzchnia Vivo! Lublin przyczyni się do owocnych badań, zebrania konkretnych wniosków podsumowujących i zakończenia finalnych prac nad robotem dezynfekującym. W obecnych czasach, niezwykle ciężkich dla nas wszystkich, dbanie o czystość i dezynfekcję przestrzeni publicznych musi być dla zakładów pracy kwestią priorytetową. Dlatego też bez chwili zastanowienia zdecydowaliśmy się na współpracę z lubelską firmą Noyen w tym zakresie. Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedni dobór urządzenia i środków dezynfekujących w dużym stopniu minimalizuje ryzyko zakażenia, gwarantując przy tym bezpieczeństwo osób przebywających w przestrzeni publicznej – mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie