REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Muzeum Śląskim w Dniu Języków oprowadzenia również w godce śląskiej

  • Autor: PAP
  • 21 wrz 2021 13:11
W Muzeum Śląskim w Dniu Języków oprowadzenia również w godce śląskiej
Fot. Shutterstock

Najważniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jego wyjątkową siedzibę będzie można obejrzeć z przewodnikami, którzy z okazji Europejskiego Dnia Języków - w niedzielę -opowiedzą o nich po angielsku, francusku i w śląskiej godce.

REKLAMA

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto ustanowione w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie właśnie 26 września. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych, ale także ukazywanie zalet różnorodności językowej.

Muzeum Śląskie organizuje specjalne oprowadzania co weekend - w każdą sobotę i niedzielę o godzinach 11 i 16 wyrusza "Rajza po muzeum", czyli ok. 90-minutowy spacer z przewodnikiem po wystawach stałych Muzeum Śląskiego. Podczas zwiedzania, które odbywa się wewnątrz znajdującego się pod powierzchnią ziemi głównego muzealnego gmachu, można się zapoznać z najważniejszymi dziełami z kolekcji Muzeum Śląskiego.

Z kolei odbywający się o godzinie 12.30 "Byzuch u Ferdynanda" to trwający ok. 60 minut "industrialny" spacer po terenie zewnętrznym muzeum, podczas którego przewodnicy przedstawiają historię działającej w tym miejscu przez 176 lat kopalni, pierwotnie noszącej nazwę Ferdinand. W ramach zwiedzania - o ile pozwalają na to warunki atmosferyczne - odbywa się także wjazd na 40-metrową wieżę byłego szybu kopalnianego, która pełni funkcję platformy widokowej.

Jak informuje Muzeum Śląskie, w niedzielę o godz. 11.30 odbędzie "Rajza po muzeum" w języku francuskim, o 13 - "Byzuch u Ferdynanda" w godce śląskiej, a o?16.30 - "Rajza po muzeum" w języku angielskim. Na oprowadzania obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ pat/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie