REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Szczecinie będą projektować jachty

  • Autor: PAP
  • 16 gru 2020 12:46
W Szczecinie będą projektować jachty
fot. Unsplash / Marcin Ciszewski

W Szczecinie powstanie ośrodek badawczo-rozwojowy Balticdesign Institute, który będzie się zajmował m.in. projektowaniem jachtów. W ciągu trzech lat w ośrodku ma znaleźć zatrudnienie do 20 pracowników.

REKLAMA

Nowy ośrodek zakładają stocznia jachtowa Hanseyachts AG, posiadająca fabryki w Polsce, Niemczech i Francji, oraz jej spółka córka - Technologie Tworzyw Sztucznych, działająca pod Szczecinem i specjalizująca się w produkcji kompozytów dla łodzi rekreacyjnych - wynika z informacji służb prasowych zachodniopomorskiego marszałka.

"Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy właściwego wyboru bardzo atrakcyjnego miejsca do życia i pracy, w którym wzmocnimy nasze wewnętrzne kompetencje inżynieryjne, zatrudniając wysoko wykwalifikowany i zmotywowany zespół badawczy" - powiedział dyrektor generalny Hanseyachts AG dr Jens Gerhardt.

Na lokalizację ośrodka wybrano Szczecin z jego długą tradycją morską i stoczniową ze względu na bliskość morza, portów lotniczych i zakładów produkcyjnych w Goleniowie i Greifswaldzie - podały służby prasowe. Znaczenie miały również dostępność wykwalifikowanych inżynierów oraz uniwersytet.

"Pomorze Zachodnie jest wspaniałym miejscem do żeglowania, ale jest także przestrzenią sprzyjającą inwestorom" - powiedział marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz. Dodał, że teraz będzie to region, gdzie się uprawia żeglarstwo, a także buduje i projektuje jachty.

"TTS w Goleniowskim Parku Przemysłowym wyrósł na jednego z najważniejszych pracodawców w Zachodniopomorskiem, ponieważ inwestor docenił możliwości oferowane przez region. Zapowiadając centrum badawczo-rozwojowe w Szczecinie, Hanseyachts AG dostrzegł również potencjał innowacyjny Pomorza Zachodniego" - dodał Geblewicz.

"Oferta, którą budujemy konsekwentnie od wielu lat, przyciąga do Szczecina coraz bardziej zaawansowane projekty inwestycyjne" - powiedział zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera. "Nowoczesne biurowce, dobre uczelnie, ale też bogata oferta kulturalna sprawiają, że coraz więcej młodych osób chce pozostać w Szczecinie. Tą samą ofertę kierujemy do przyjezdnych" - dodał Przepiera.

Balticdesign Iinstitute ma rozpocząć działalność i rekrutację w styczniu 2021 r. W ciągu trzech lat w ośrodku ma znaleźć pracę do 20 pracowników. (PAP)

autor: Kacper Reszczyński

res/ pad/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie