×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Warszawie można już składać wnioski o dotację dla ekoinwestycji

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 05 wrz 2022 14:38
W Warszawie można już składać wnioski o dotację dla ekoinwestycji
fot. Unsplash

Od 1 września można składać wnioski o wsparcie finansowe m.in. na likwidację azbestu, usunięcie zbiorników bezodpływowych i tzw. małą retencję w Warszawie.

REKLAMA

  • W Warszawie można już składać wnioski o dotację dla ekoinwestycji.
  • O pomoc mogą wnioskować m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe czy przedsiębiorcy.

Wnioski należy składać osobiście w dowolnym Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy, w kancelarii ogólnej Urzędu przy Al. Jerozolimskich 44 lub w Biurze Ochrony Środowiska przy pl. Bankowym 2. Można również wysłać pocztą na adres: Urzędu m.st. Warszawy - Biuro Ochrony Środowiska Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa.

O pomoc mogą wnioskować m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe czy przedsiębiorcy. Podmiot składający wniosek musi mieć udokumentowane prawo do zarządzania nieruchomością. Początek wykonania inwestycji nie może odbyć się przed podpisaniem umowy o udzielenie dotacji.

Wysokość dofinansowania zależna jest od rodzaju inwestycji. W przypadku usunięciu azbestu dofinansowanie może wynosić do 100 proc., z kolei wykonanie małej retencji do 80 proc. rzeczywistych kosztów inwestycji. Nabór wniosków potrwa do 31 marca 2023r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie