Wakacje spędzimy w apartamentach?PropertyDesign.pl - 26-05-2020 12:29


Jak wynika z danych firmy Sun & Snow ruch turystyczny w polskich kurortach od 4 maja sukcesywnie rośnie, choć nadal jest znacznie niższy niż w analogicznym okresie ub.r. Zlokalizowane na uboczu apartamenty na wynajem krótkoterminowy mogą okazać się atrakcyjną alternatywą dla dużych hoteli w zatłoczonych atrakcjach turystycznych.

Sun & Snow, który zarządza wynajmem blisko 2 tys. apartamentów w ponad 30 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce, w ponownie dostępnych dla turystów od 4 maja br. apartamentach, w związku z trwającym stanem epidemii, wprowadził restrykcyjne zasady bezpieczeństwa.

Obecnie obsługa rezerwacji jest całkowicie bezkontaktowa i bezgotówkowa. Odbiór kluczy odbywa się w sejfach znajdujących się przy obiektach, a same sejfy i klucze są regularnie dezynfekowane. Wszystkie powierzchnie w apartamentach i częściach wspólnych poza standardowym sprzątaniem są oczywiście dezynfekowane, a pościel i ręczniki prane zgodnie z reżimem sanitarnym w temperaturze min. 60 stp. z dodatkiem specjalnych detergentów.

Również personel otrzymał niezbędne środki ochrony i jest monitorowany pod kątem stanu zdrowia.

 – W każdym z obsługiwanych apartamentów wdrożyliśmy wszelkie obowiązujące środki bezpieczeństwa. Jednocześnie wierzę, że oferta Sun & Snow z uwagi na swój charakter będzie ciekawym rozwiązaniem dla osób, które zdecydują się na wyjazd wakacyjny, a jednocześnie zechcą uniknąć kontaktu z dużymi skupiskami ludzi. Dużym atutem naszej oferty są ciekawe lokalizacje, często leżące na uboczu i w mniej uczęszczanych turystycznie miejscowościach, oraz dysponujące aneksami kuchennymi, co otwiera zupełnie nowe możliwości w porównaniu z tradycyjnym wyjazdem do pokoju hotelowego. Spodziewamy się, że z uwagi na dużą niepewność dotyczącą wyjazdów zagranicznych, obłożenie w tzw. wysokim sezonie będzie bliskie ubiegłorocznemu, czyli w okolicach 80-95 proc. i już za chwilę ruszy fala wakacyjnych rezerwacji. Mimo tych prognoz, branża bardzo mocno odczuje skutki lockdownu, których w tym roku już na pewno nie uda się zrekompensować – mówi Marcin Dumania, Prezes Sun & Snow.