REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Warszawa bez nowych dotacji na ekoinwestycje

  • Autor: UM Warszawa
  • 25 lip 2022 12:01
Warszawa bez nowych dotacji na ekoinwestycje
RIO orzekła nieważność uchwały ws. dotacji na ekoinwestycje. fot. Shutterstock

Jak przeczytamy na stronie UM Warszawa, Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie orzekła nieważność uchwały ws. dotacji na ekoinwestycje.

REKLAMA

  • RIO rzekła nieważność nowej uchwały dotacyjnej Rady m.st. Warszawy na inwestycje ekologiczne w mieście.
  • Jedną z bardziej istotnych modyfikacji ustawy miała być możliwość wymiany kopciucha bez posiadania udokumentowanego prawa do dysponowania nieruchomością.
  • Uchwała wprowadzała również dotację na rozbetonowanie.

Nowa uchwała Rady m.st. Warszawy umożliwiała wnioskowanie o dotacje miejskie na likwidację źródeł ciepła na paliwo stałe oraz usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów/odpadów zawierających azbest również przez mieszkańców nieposiadających udokumentowanego prawa do dysponowania nieruchomością. RIO nie wyraziła jednak zgody na takie rozwiązanie.

Izba zablokowała także nowe dofinansowanie – na zwiększanie powierzchni biologicznie czynnej oraz jej zazielenianie. Nowa uchwała zakładała dofinansowanie w wysokości nawet 70% kosztów realizacji inwestycji.

Jakie dotacje są dostępne?

Warszawiacy nadal będą mogli otrzymać od miasta dotacje na podstawie obowiązującej uchwały z 2019 r.(otwiera się w nowej karcie) Wsparcie udzielane jest m.in. na likwidację „kopciuchów”, jednak będzie można o nie wnioskować tylko do 31 grudnia 2022 r. Warszawiacy mogą również liczyć na wsparcie finansowe miasta w przypadku: inwestycji związanych z instalacją odnawialnych źródeł energii (OZE), likwidacji zbiorników bezodpływowych z budową przyłącza kanalizacyjnego do nieruchomości, usuwania oraz unieszkodliwiania wyrobów/odpadów zawierających azbest, a także małej retencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie