Warszawa rusza z projektem w duchu ekonomii współdzieleniaPAP - 20-01-2022 13:15


W Warszawie powstaną miejsca w duchu ekonomii współdzielenia. W ogólnodostępnych Dzielniach mieszkańcy będą mogli zostawiać używane rzeczy w dobrym stanie.

"Mieszkańcy będą mogli zostawić w +Dzielniach+ używane rzeczy w dobrym stanie, z których nie chcą już korzystać lub których nie potrzebują, a także niewykorzystaną żywność" - poinformował Urząd Miasta.

Pierwszy z takich obiektów powstanie na Pradze-Południe przy ulicy Berezyńskiej 27. Miejsce zacznie funkcjonować w drugiej połowie kwietnia. Zarząd Dzielnicy ogłasza właśnie konkurs ofert dla organizacji pożytku publicznego na prowadzenie +Dzielni+ w tym i przyszłym roku.

"Pilotażowy obiekt pozwoli wypracować rozwiązania pomocne w uruchomieniu i prowadzeniu podobnych miejsc także w innych dzielnicach Warszawy" - zapowiedziało miasto.

Projekt "Podaj dalej" został zainicjowany przez Aretę Szpurę, aktywistkę ekologiczną, która zwróciła się do Urzędu m.st. Warszawy z prośbą o wsparcie w realizacji pomysłu. "Bardzo potrzebne są w mieście miejsca, w których warszawianki i warszawiacy mogliby zostawiać rzeczy dla innych - nie tylko osób potrzebujących pomocy, ale również tych, którzy w trosce o dobro planety i naszą przyszłość chcą ograniczyć własną konsumpcję oraz przyczynić się do redukcji odpadów" - stwierdziła Areta Szpura.(PAP)

lui/ mark/