REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Warszawianie wybrali projekty w budżecie obywatelskim. Oto na co głosowali!

  • Autor: PAP
  • 14 lip 2022 11:48
Warszawianie wybrali projekty w budżecie obywatelskim. Oto na co głosowali!
Już po raz dziewiąty warszawiacy zdecydowali, na co przeznaczyć część pieniędzy z budżetu miasta. fot. Shutterstock

Warszawianie po raz kolejny wybrali projekty w budżecie obywatelskim. Największą popularnością cieszyły się projekty związane z zielenią miejską i budową infrastruktury rowerowej.

REKLAMA

  • Już po raz dziewiąty warszawiacy zdecydowali, na co przeznaczyć część pieniędzy z budżetu miasta.
  • Tak jak w poprzednich edycjach, najwięcej głosów zebrały pomysły związane z miejską zielenią i infrastrukturą rowerową.
  • Najwięcej projektów zostanie zrealizowanych na Bemowie (31), Mokotowie i Włochach (po 24).

Mieszkańcy Warszawy mogli wybierać spośród 1327 propozycji: 1189 dzielnicowych i 138 ogólnomiejskich.

" Po 9 latach działania budżetu obywatelskiego mogę śmiało powiedzieć, że realizacje wykonywane w jego ramach stały się bardzo ważną częścią tkanki miejskiej. Pomysły, które zgłaszali i wciąż zgłaszają warszawianki i warszawiacy stanowią nieoceniony wkład w działalność miasta i bardzo często zaskakują nas kreatywnością i innowacyjnością. Nikt tak dobrze jak mieszkańcy nie wie, co jest potrzebne w najbliższej okolicy czy społeczności. Dziękuję za tą chęć działania, pomysłowość i zaangażowanie w zmienianie Warszawy" - powiedziała dyrektor koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego, Karolina Zdrodowska.

Zieleń  i infrastruktura rowerowa wśród najczęściej wybieranych projektów

Tak jak w poprzednich edycjach, najwięcej głosów zebrały pomysły związane z miejską zielenią i infrastrukturą rowerową. Najdroższym zadaniem jest "Rowerem dwukierunkowo po całej Warszawie", na który zostanie przeznaczonych 6 mln zł. Najdroższy projekt dzielnicowy to "Nowe drzewa, ławki i chodniki na Pradze-Południe" za 1,4 mln zł.

Najwięcej projektów zostanie zrealizowanych na Bemowie (31), Mokotowie i Włochach (po 24). Średni koszt realizacji projektu dzielnicowego to 232 697 zł, natomiast ogólnomiejskiego - 1 378 940 zł.

W głosowaniu łącznie udział wzięło 88 861 osób. Aż 99 proc. głosów zostało oddanych drogą elektroniczną. Prawie 30 proc. wszystkich głosów elektronicznych oddano w ostatnim dniu głosowania. Najchętniej głosowały osoby w przedziałach wiekowych 25-34 i 35-44 lata. Podobnie jak w poprzednich latach, zagłosowało więcej kobiet (62 proc.) niż mężczyzn (38 proc.).

"Największe zainteresowanie głosowaniem odnotowano w Ursusie, gdzie na 1000 mieszkańców dzielnicy zagłosowały 73 osoby. Podobną frekwencją może pochwalić się Białołęka (71 głosujących na 1000 mieszkańców dzielnicy)" - przekazał ratusz. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie