×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawski SARP zaprasza na szkolenie dotyczące projektowania zieleni retencyjnej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 cze 2022 16:09
  • Aktualizacja: 14 cze 2022 16:12
Warszawski SARP zaprasza na szkolenie dotyczące projektowania zieleni retencyjnej
Warszawski oddział SARP zaprasza architektów i architektów krajobrazu na dwudniowe szkolenie poświęcone projektowaniu zieleni retencyjnej i gospodarce zasobami wodnymi w mieście. fot. mat. prasowe

Warszawski oddział SARP zaprasza architektów i architektów krajobrazu na dwudniowe szkolenie poświęcone projektowaniu zieleni retencyjnej i gospodarce zasobami wodnymi w mieście.

REKLAMA

  • Sekcja Architektury Krajobrazu OW SARP zaprasza na dwudniowe szkolenie OW SARP dla architektów i architektów krajobrazu działających w zawodzie „Woda w Zieleni – Projektowanie zieleni retencyjnej – Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRiM)”.
  • Jako prelegent wystąpi dr inż. architekt krajobrazu Joanna Rayss.
  • To kolejna już po „Wodzie w Centrum”, czy „Wodzie po duńsku”, odsłona spotkań poruszających temat wody w terenach zurbanizowanych i szeroko zakrojone przedsięwzięcie, które ma przede wszystkim zainteresować problemami związanymi z wodą projektantów i planistów.

Mądre gospodarowanie zasobami wodnymi to obecnie jedno z największych globalnych wyzwań. Celem projektu jest zrozumienie problematyki przestrzeni, przez pryzmat wody jako istotnego elementu kształtowania i funkcjonowania przestrzeni urbanistycznej w wymiarach: przyrodniczym, klimatycznym, krajobrazowym, gospodarczym, ekonomicznym, estetycznym czy symbolicznym.

W programie szkolenia znajdą się: systemy przyrodnicze miast a zielona infrastruktura, metody nawadniania zieleni, retencja a drenaż – krytyczny przegląd popularnych metod związanych z zagospodarowaniem i retencją wody opadowej, metodyka obliczania ilości wód opadowych i roztopowych na potrzeby rozwiązań powierzchniowych, metodologia projektowania Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRM), SPRiM jako teren biologicznie czynny i kwestie ekonomiczne.

Podczas drugiego dnia szkolenia pokazane zostaną studia przypadków, omówione zostaną 3 projekty uwzględniające retencję wody na terenie inwestycji, m.in. na osiedlu mieszkaniowym w Pogórzu, gm. Kosakowo ul. Paderewskiego/ Kościuszki, w tym omówienie obliczeń ilości wód opadowych i roztopowych na potrzeby rozwiązań powierzchniowych zaprojektowanego Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRM), a także przygotowania podłoża dla roślin i dobór gatunkowy zieleni retencyjnej.

Szkolenie jest dwudniowe.
20.06.2022 (poniedziałek) w godz.: 11:00-17:00 OW SARP zaprasza do ZODIAKu Warszawskiego Pawilonu Architektury

22.06.2022 (środa) w godz. 11:00-15:00, drugi dzień szkolenia odbędzie się na platformie zoom OW SARP

Wstęp na szkolenie jest wolny. Na szkolenie obowiązują zapisy, liczba uczestników szkolenia jest ograniczona. Rejestracja uczestników szkolenia nastąpi wg kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia na szkolenie: kontakt@sarp.warszawa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie