×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Warszawskie zabytki z dotacjami

  • Autor: UM Warszawa
  • 18 mar 2022 14:38
Warszawskie zabytki z dotacjami
Warszawscy radni przyznali pieniądze na prace przy zabytkach. fot. BZKS UM Warszawa

Prawie 7 mln zł przeznaczono na dofinansowanie prac przy zabytkach do wykonania w tym roku.  Wsparcie finansowe przeznaczone w tegorocznym budżecie miasta na dotacje wynosi 9,4 mln zł.

REKLAMA

Radni miejscy podjęli pierwszą w tym roku uchwałę dotacyjną na prace przy warszawskich zabytkach. Wsparcie finansowe przeznaczone w tegorocznym budżecie miasta na dotacje wynosi 9,4 mln zł.

Na dofinansowanie 45 zadań planowanych do wykonania w roku bieżącym przeznaczono prawie 7 mln zł. Ponad 2,8 mln zł dofinansowania przeznaczono na 20 zadań przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, ponad 3,9 mln zł na 25 zadań przy zabytkach ujętych w gminnej ewidencji zabytków.

Przyznane pieniądze pokryją do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poszczególnych remontów. Kwota udzielonej dotacji na realizację jednego zdania nie przekracza 200 tys. zł. 

Pozostała w budżecie kwota zostanie rozdysponowana w terminie późniejszym na refundacje kosztów remontów przeprowadzonych w 2021 roku. O kolejnych dofinansowaniach miasto będzie informować na bieżąco.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie