×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wbiegną na Varso Tower. Niezwykłe zawody już w sobotę

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 paź 2022 11:59
Wbiegną na Varso Tower. Niezwykłe zawody już w sobotę
Wieżowiec Tower, fot. mat. prasowe HB Reavis

W sobotę 8 października amatorzy, sportowcy, a nawet... jeden z architektów stojących za projektem Varso Tower wbiegną na 53 piętro najwyższego w Polsce wieżowca.

REKLAMA

  • Już w najbliższą sobotę, 8 października odbędą się zawody Wbiegnij na Varso Tower.
  • W biegu po schodach na najwyższy wieżowiec w Polsce zmierzy się 600 amatorów, sportowcy ze światowej czołówki – w tym mistrz świata Piotr Łobodziński – jak również aktorka Karolina Gorczyca, olimpijka Emilia Ankiewicz-Obukowicz i architekt Jędrzej Kolesiński z pracowni Foster + Partners, która zaprojektowała wieżowiec Varso Tower.
  • Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy wyróżnia nie tylko nietypowa rywalizacja sportowa, ale również szczytny cel charytatywny. 

Do pokonania blisko 1400 schodów

Biegacze będą mieli do pokonania niemal 1 400 schodów prowadzących na 53 piętro nowego wieżowca. Pomimo wymagającego wyzwania, wszystkie pakiety startowe wyprzedały się w ciągu zaledwie 10 dni od uruchomienia rejestracji. Uczestnicy wydarzenia jako jedni z pierwszych odkryją zapierającą dech w piersi panoramę miasta z wysokości 230 metrów, gdzie znajdzie się meta biegu. 

Wieżowiec Tower, fot. mat. prasowe HB Reavis
Wieżowiec Tower, fot. mat. prasowe HB Reavis

Faworytem zawodów jest dotychczasowy mistrz świata w bieganiu po schodach Piotr Łobodziński. Jego najgroźniejszymi rywalami będą Andreas Fruhmann z Niemiec, Pavel Holec i Milan Wurst z Czech oraz czołowi polscy zawodnicy Mateusz Marunowski, Paweł Ruszała czy Daniel Koszykowski. W klasyfikacji kobiet o tytuł najlepszej zawodniczki rywalizować będą m.in. Iwona Wicha oraz włoszka Cristina Bonacina. 

Szczytny cel inicjatywy

Wbiegnij na Varso Tower to nie tylko walka o medale, ale również szczytny cel. Właściciel i zarządca budynku, za pośrednictwem Fundacji HB Reavis, przekaże 20 tysięcy złotych na rzecz działań pomocowych dla osób poszkodowanych na skutek wojny w Ukrainie prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną. 

W imprezie wezmą też udział zaproszeni goście, a za każdy pokonany przez nich stopień klatki schodowej organizatorzy wpłacą dodatkową złotówkę na cel charytatywny. Wśród nich znajdą się aktorka Karolina Gorczyca, olimpijka i reprezentantka Polski w biegu na 400m ppł Emilia Ankiewicz-Obukowicz oraz architekt Jędrzej Kolesiński z pracowni Foster + Partners, która zaprojektowała wieżowiec Varso Tower. 

Pierwsi uczestnicy pobiegną o godz. 10:00, a rywalizacja elity sportowej odbędzie się o godz. 13:15. Zakończenie i dekorację zwycięzców zaplanowano po godz. 14:00. Każdy biegacz otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę. Na najlepszych czekają nagrody finansowe i rzeczowe oraz punkty do światowego rankingu Towerrunning World Association. Oprócz kategorii tzw. elity sportowej, nagrody zostaną rozdane także w klasyfikacji Open kobiet i mężczyzn. 

Wbiegnij na Varso Tower zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Sponsorami wydarzenia organizowanego przez HB Reavis i Sport Evolution są kancelaria CMS oraz centrum medyczne PZU Zdrowie. W gronie partnerów znajdują się również Zdrofit, NYX Hotel oraz CIC Warsaw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie