Wielka przemiana terenów FSO coraz bliżej. Jest już wykonawcaPropertyDesign.pl - 16-06-2017 11:21


Już wkrótce ruszy budowa centrum targowo-wystawienniczego przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Firma Fundamental Group podpisała umowę z GlobalExpo na generalnego wykonawcę. Autorem projektu centrum na terenie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych jest Tremend.

Na działce o powierzchni 10,5 ha przy ul. Modlińskiej 4 i 6B powstanie 60 tys. mkw. nowoczesnego centrum wystawienniczego z budynkami biurowo-usługowymi i towarzyszącą infrastrukturą. Zakres prac Fundamental Group obejmie przebudowę i zmianę sposobu użytkowania istniejących budynków.

Nowa inwestycja to pierwszy projekt rewitalizacyjny części pofabrycznych terenów FSO na Żeraniu. Znajdować będzie się tam centrum targowo-konferencyjne z halą wystawienniczą oraz przestrzenią konferencyjno-kongresową. Ponadto w ramach kompleksu powstanie całoroczna stała część wystawiennicza z ofertą budowlano-dekoracyjną, a także hotel klasy biznesowej (160 pokoi), powierzchnie biurowe oraz ponad 1400 miejsc parkingowych.

Budowany obiekt, dzięki doskonałej lokalizacji, obejmie swoim zasięgiem ponad 3 mln mieszkańców Warszawy i okolic. Bezpośrednie sąsiedztwo trasy S8 oraz bliska odległość do centrum miasta stwarza dogodne warunki dojazdu klientów oraz prezentacji produktów przez wystawców.

Oddanie do użytku całości obiektu planowane jest w 2018 r.

- Efektem naszej współpracy z inwestorem będzie rewitalizacja pofabrycznej hali i biurowca oraz powstanie nowoczesnej przestrzeni targowej, wystawienniczej z funkcjami konferencyjnymi, eventowymi oraz biurowymi. Lokalizacja i doskonała komunikacja przybliżają to miejsce mieszkańcom stolicy. Będzie to klimatyczna przestrzeń postindustrialna, z której pewnością chętnie będą korzystać warszawiacy - komentuje Sławomir Soroka, kierownik projektu z Fundamental Group.