×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowa instalacja ze szczątków rosyjskich rakiet. Powstała w Olsztynie i można ją nabyć

  • Autor: PAP
  • 08 mar 2023 10:32
Wyjątkowa instalacja ze szczątków rosyjskich rakiet. Powstała w Olsztynie i można ją nabyć
fot. shuttertsock

Wyjątkowa instalacja artystyczna powstała w Olsztynie ze szczątków rosyjskich rakiet Grad, które spadły w pobliżu Charkowa. Licytacja instalacji to okazja do wsparcia niosącym pomoc na wojnie na Ukrainie - podał olsztyński magistrat.

REKLAMA

  • Praca została ustawiona na placu przed olsztyńskim ratuszem w rocznicę rosyjskiego ataku na Ukrainę.
  • Szczątki rakiet zebrane tuż obok linii frontu, które posłużyły do jej przygotowania, przywieźli wolontariusze Olsztyńskiego Konwoju Humanitarnego.
  • Licytacja instalacji to okazja do wsparcia niosącym pomoc na wojnie na Ukrainie.

"Najważniejszym elementem instalacji nie jest grupa odłamków rakiety Grad, ale jej cokół. Choć pręty wyznaczają kierunek uderzenia rakiety, to splątane całą mocą najdzielniejszych z dzielnych obrońców Ukrainy nie są w stanie rozerwać jedności tego narodu" - podkreślił cytowany w komunikacie autor pracy Tonda Kinoko, czyli prof. Antoni Grzybek z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Instalacja "Niezłomna Ukraina" przed magistratem na pl. Jana Pawła II pozostanie do końca marca. Tymczasem w internecie trwa licytacja tej pracy.

"Artysta przekaże instalację osobie, która wpłaci największą sumę w tej zbiórce" - wskazała Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazana dwóm organizacjom: "Ukraina Pomagamy" - organizacja założona przez konserwatorów sztuki, rzeźbiarzy i artystów którzy przez lata chronili zabytki dziedzictwa Polski i Ukrainy, a teraz pomagają dostarczając pomoc medyczną na front oraz "W Międzyczasie", to zespół składający się z polskich medyków, którzy udzielają pomocy na pierwszej linii frontu zarówno żołnierzom, jak i cywilom.

Zbiórka w portalu siepomaga.pl będzie prowadzona do 30 marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie