REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Wyspa Spichrzów będzie zielona. Trwają poszukiwania wykonawcy

  • Autor: Redakcja Propertydesign.pl/UM Gdańsk
  • 02 sie 2021 09:07
Wyspa Spichrzów będzie zielona. Trwają poszukiwania wykonawcy
Już wkrótce Podwale Przedmiejskie w Gdańsku zmieni się w zieloną aleję. Fot. GZDiZ

Przytulna, zielona przestrzeń do spacerów i wypoczynku. Taki charakter zyska część Wyspy Spichrzów u swego początku w rejonie skrzyżowania ulic Podwale Przedmiejskie i Chmielnej. W ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2021 powstanie tam Zielona Aleja z drzewami, krzewami oraz małą architekturą. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni szuka wykonawcy.

REKLAMA

„Zielona Aleja na Wyspie Spichrzów” powstanie w sąsiedztwie przystanku autobusowego oraz zatoki postojowej dla autokarów na ul. Podwale Przedmiejskie w kierunku Dolnego Miasta.

W ciągu alei posadzone zostaną w formie szpaleru 24 drzewa, które stworzą przyjazną mieszkańcom zieloną przestrzeń spacerową. Ponadto w ramach przeobrażenia terenu posadzone zostaną krzewy i ułożone trawniki. W związku z tym część istniejącej nawierzchni betonowej zostanie rozbrukowana. W jej miejsce powstaną zieleńce, które będą pełnić nie tylko funkcje wypoczynkowe, ale również mikroretencji opadów.

Zielona Aleja wyposażona zostanie w elementy małej architektury. Do stojących w tej przestrzeni ławek dostawionych będzie sześć kolejnych.

Powyższe założenia stanowią tylko wstępną koncepcję wyglądu Zielonej Alei na Wyspie Spichrzów. Jak będzie prezentować się konkretnie? To określi szczegółowy projekt, którego wykonawca wyłoniony zostanie w prowadzonym przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni postępowaniu - składanie ofert do 6 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie