REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Zabrzańska firma dostarcza dekoracje świąteczne do 46 krajów

  • Autor: PAP
  • 13 gru 2017 15:56
Zabrzańska firma dostarcza dekoracje świąteczne do 46 krajów
fot. mat. prasowe IPB Decoratio

70 proc. produkcji tworzącej iluminacje świąteczne firmy IPB Decoration z Zabrza (Śląskie) trafia na eksport. Jest obecna w 46 krajach, jej największym rynkiem jest Francja, a w dalszej kolejności Rosja, RPA, Stany Zjednoczone, Mongolia, Maroko, Japonia.

REKLAMA

30 proc. produkcji trafia na rynek krajowy, przede wszystkim jako dekoracje miast i galerii handlowych. Jak podała firma w środowym komunikacie, w 2017 r. w porównaniu do 2016 r. notuje kilkudziesięcioprocentowy wzrost zamówień, a podstawą tego wzrostu są przede wszystkim realizacje zagraniczne. Jest to trend utrzymujący się od kilku lat.

W Zabrzu tworzone są m.in. mające po kilkanaście metrów choinki miejskie, świetlne tunele, olbrzymie renifery, Mikołaje 3D, kilometrowe iluminacje galerii handlowych, a nawet latające smoki czy Droga Mleczna.

Zabrzanie wyprodukowali już m.in. iluminacje, który pojawiły się na londyńskiej Oxford Street, w centrum handlowym przy Luwrze, dla jarmarku bożonarodzeniowego w Japonii, dla banków w Brazylii i Australii czy dla galerii Mall of Africa w Republice Południowej Afryki, gdzie dekoracja nawiązywała do kultury kontynentu. W tym roku wyroby zabrzańskiej fabryki poleciały m.in. do: Kolumbii, Grecji, Finlandii, Australii, Maroka i Rosji.

Prace nad niektórymi dekoracjami, które właśnie ozdobiły miasta i galerie, trwają nawet rok. "Tworzenie iluminacji to żmudny proces, bo dekoracje wykonywane są ręcznie. Najpierw powstaje konstrukcja stalowa lub aluminiowa, potem montuje się igliwie, następnie dekoracja trafia do florystów, a na końcu do elektryków. Bywa, że nad jedną dekoracją - np. saniami św. Mikołaja - pracuje 10-15 osób, nad prostym reniferem aż 5" - powiedziała dyrektor artystyczna IPB Decoration Ewa Marcinek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie