×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zwiedzanie zabytkowego młyna, lampy rentgenowskie... Moc atrakcji na Noc Muzeów w Opolu

  • Autor: PAP
  • 13 maj 2022 12:41
  • Aktualizacja: 13 maj 2022 12:42
Zwiedzanie zabytkowego młyna, lampy rentgenowskie... Moc atrakcji na Noc Muzeów w Opolu
Do akcji Noc Muzeów przyłączyło się w tym roku dziesięć jednostek kultury w Opolu. fot. Shutterstock

Do akcji Noc Muzeów przyłączyło się w tym roku dziesięć jednostek kultury w Opolu. Jak zapewniają, dla wszystkich zainteresowanych przygotowano coś atrakcyjnego.

REKLAMA

  • W tegorocznej, 14. edycji nocy Muzeów na terenie Opola, weźmie udział dziesięć jednostek kultury. Wśród nich jest m.in. Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, Archiwa Państwowe, Muzeum Lamp Rentgenowskich i Muzeum Wsi Opolskiej.
  • Tegoroczna, 14. edycja Nocy Muzeów będzie miała miejsce 14 maja.

Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza do udziału w teście wiedzy czytelniczej, a dzieci będą mogły spróbować swych sił jako iluminatorzy tekstów. Miłośnicy historii będą mogli wysłuchać wykładu na temat Księgi Głubczyckiej i na własne oczy zobaczyć ten zabytek. W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych będzie można zobaczyć wystawę maskotek używanych przez żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, w Muzeum Śląska Opolskiego zapoznać się z tajnikami tkactwa, a w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego poznać tajemnice opolskich aptekarzy.

Politechnika Opolska zaprasza do największego w Polsce muzeum lamp rentgenowskich na wykład o promieniowaniu i pokaz wyładowaniań elektrycznych w laboratorium wysokich napięć. Ci, którzy wolą bardziej stabilną atmosferę, mogą odwiedzić Wieżę Piastowską lub Zamek Górny, w których przygotowane będą warsztaty dla najmłodszych.

Dużo atrakcji przygotowano w Muzeum Wsi Opolskiej. Razem z przewodnikiem będzie można obejrzeć zabytkowy młyn, uczestniczyć w pokazie haftu krzyżykowego, rzeźby w drewnie, a także posmakować tradycyjnego chleba wypieczonego w zabytkowym piecu z Rudziczki. Przewidziano także nocne zwiedzanie chałup i wiatraka. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie