×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

4 Buildings: Bezśmieciowe budownictwo to nie chwilowa moda, ale bezpieczna przyszłość

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 08 paź 2019 09:20
  • Zaktualizowano: 08 paź 2019 09:29
4 Buildings: Bezśmieciowe budownictwo to nie chwilowa moda, ale bezpieczna przyszłość
Fot. Shutterstock, asharkyu

Eksperci biją na alarm. Sektor budowlany jest odpowiedzialny za ok. 30 proc. emisji dwutlenku węgla oraz zużycie ok. 40 proc. ogółu energii. W Polsce, w ciągu ostatnich kilku lat, na ok. 140 tys. przetargów tylko w 17 zastosowano kryterium cyklu życia budynku. Nie mamy czasu czekać na zmiany, muszą nastąpić już teraz. Na pomoc przychodzi idea "zero waste", która odnalazła wielu zwolenników. Jak wygląda sytuacja w budownictwie? Ile tracimy, budując tradycyjnie, a ile zyskujemy, budując świadomie? Na jakie materiały i technologie budowlane postawić, by były zgodne z gospodarką obiegu zamkniętego? Na te tematy będziemy rozmawiać 15 listopada podczas sesji „Zero waste w budownictwie", która zainauguruje I edycję konferencji twórców 4 Design Days - 4 Buildings (15-17 listopada, MCK w Katowicach).

REKLAMA

Na rynku urządzeń i materiałów budowlanych trwa prawdziwa rewolucja. Nowe technologie pozwalają coraz szybciej realizować inwestycje, optymalizować koszty eksploatacji budynków oraz poprawiają komfort życia ich użytkowników. Wyścig na innowacje to nie chwilowa moda, ale rozwiązanie wielu problemów technicznych, środowiskowych oraz społeczno-ekonomicznych mających wpływ na budownictwo.

Najnowsze trendy na rynku architektury, efektywność energetyczna, zrównoważone budownictwo oraz ekologia - to główne tematy, które będą poruszane w trakcie 4Buildings - nowego wydarzenia Grupy PTWP, zaplanowanego w dniach 15-17 listopada w MCK w Katowicach, na które już dziś zapraszamy.

4Buildings to cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku:

GoGreen - wszystko o odnawialnych źródłach energii;
NoWaste - wszystko o zrównoważonym budownictwie;
InTech - wszystko o nowych technologiach;
BeSmart - wszystko o inteligentnych rozwiązaniach w budynkach.

Przez trzy dni wydarzenia 4Buildings producenci i dystrybutorzy – liderzy nowatorskich rozwiązań oraz znakomici eksperci będą prezentować najnowsze rozwiązania w branży budowlanej i dyskutować o tym, jak rozwijać swój biznes i budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim z korzyścią dla społeczeństwa. Pokażemy i powiemy, jak tworzyć budynki i miejsca przyjazne dla ludzi, jak realizować inwestycje efektywnie i bezpiecznie.

Dla wystawców udział w wydarzeniu jest doskonałą okazją do prezentacji swojej oferty przed klientami w ciekawej i innowacyjnej formie; nawiązania kontaktów; wymiany wzajemnych doświadczeń w branży oraz rozmów na temat kierunków rozwoju sektora.

Dla odwiedzających to unikalna okazja do zapoznania się z najnowszą, wyselekcjonowaną ofertą producentów i dystrybutorów, zakupów, spotkań biznesowych i udziału w wielu atrakcyjnych wydarzeniach towarzyszących.

Nie są to tylko kolejne targi budowlane, ale wyselekcjonowana oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa oraz interdyscyplinarna platforma wymiany wiedzy i idei.

Więcej na -> www.4buildings.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie