REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Bulwary - jak odwrócić miasta w stronę wody? O tym na 4 Design Days

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 lut 2018 13:01
Bulwary - jak odwrócić miasta w stronę wody? O tym na 4 Design Days

Nowo oddane bulwary nadrzeczne to jedne z najatrakcyjniejszych przestrzeni rekreacyjnych w polskich miastach, które przyciągają nie tylko lokalizacją nad brzegiem rzek, ale też wspaniałą, ponadczasową architekturą. Rzeźba, instalacja, a może skatepark? Co powinno się znaleźć w takiej przestrzeni? O tym więcej podczas 4 Design Days w katowickim Spodku.

REKLAMA

- Nie ma dwóch podobnych przestrzeni nad rzeką. Uważam jednak, że bardzo ważne jest podjęcie wyzwania projektowego polegającego na indywidualizacji i projektowaniu na miarę. Nie chodzi o to, aby przestrzeń została nadmiernie wyposażona. Trzeba zostawić miejsce na animację wydarzeń - mówi Dorota Rudawa, założycielka pracowni RS Architektura Krajobrazu, która jest odpowiedzialna za nową odsłonę bulwarów wiślanych w Warszawie. Podczas sesji "Czas bulwarów, czyli jak odwrócić miasta w stronę wody" architektka będzie jednym z prelegentów opowiadających o trudnej sztuce projektowania nadbrzeży. 

Prócz Doroty Rudawy, w sesji wezmą udział: Magdalena Gruna, dyrektor ds. PR i edukacji, Vectorworks, Tomasz Majda, architekt, wiceprezes zarządu głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich, Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy oraz Marta Sękulska-Wrońska, architekt, współwłaściciel, WXCA.

4 Design Days odbędzie się w dniach 15-18 lutego 2018 roku. Ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy spotkają się na 4DD w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwie.

Konferencji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, w tym gale z wręczeniem nagród, spotkania z ciekawymi postaciami, prezentacje i dni otwarte dla mieszkańców regionu z targami oraz akademią designu dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie