×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czym jest innowacja w designie? Odpowiedzi przyniesie Forum Dobrego Designu 2018

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 paź 2018 14:01
Czym jest innowacja w designie? Odpowiedzi przyniesie Forum Dobrego Designu 2018
Adital Ela, designerka z Izraela, wykładowca HIT (Holon Institute of Technology) i CEO marki Criaterra Earth Technologies

900 gości: architektów, projektantów wnętrz, designerów, producentów i dystrybutorów wyposażenia, kilkudziesięciu prelegentów, debaty, wystąpienia gości specjalnych i ogłoszenie wyników konkursu Dobry Design – 6. edycja Forum Dobrego Designu odbędzie się 6 grudnia br. w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będą innowacje.

REKLAMA

– Design wykorzystujący innowacje, czerpiący z natury i wierny zasadom zrównoważonego rozwoju to ogromna siła, która może wyrwać nas ze sztucznych środowisk i kultury jednorazowych opakowań. Design odpowiedzialny – jak go wdrażać w życie? Jak tworzyć produkty z metką eko? To główny wątek tematyczny tegorocznego spotkania – mówi Justyna Łotowska, redaktor merytoryczna Forum Dobrego Designu. – Czym jest innowacja w designie? Jak zacząć działać inaczej? Jak wprowadzić zmianę i jak oprzeć na niej sukces? O tym już 6 grudnia porozmawiamy w gronie światowych i polskich ekspertów, przedsiębiorców, wybitnych designerów i architektów. Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie! – dodaje.

Gościem specjalnym Forum Dobrego Designu 2018 będzie Adital Ela, designerka z Izraela, wykładowca HIT (Holon Institute of Technology) i CEO marki Criaterra Earth Technologies. Swój udział potwierdzili już także m.in.: Adam Bronikowski, właściciel Grupy Projektowej HOLA, Krzysztof Chróścielewski, kierownik Katedry Wzornictwa Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, designer, Karolina Drogoszcz, architekt wnętrz, założyciel Mango Studio, Piotr Kalinowski, CEO MIXD Interior Experience Design, Michał Kwinta, Senior Community Manager Mindspace, Magdalena Lubińska, prezes Code Design, Jerzy Łątka, architekt, założyciel pracowni Archi-tektura, Krystyna Łuczak-Surówka, krytyk designu, Łukasz Nowacki, eko-designer, prezes Fundacji Transformacja, dyrektor zarządzający Polskiego Instytutu Badawczego Permakultura, Ewa Solarz, historyk sztuki, kuratorka wystaw
i Maciej Turski, autor książki „10 mitów domu inteligentnego”.

Forum Dobrego Designu 2018 rozpoczną wystąpienia gości specjalnych – designerów, dla których zrównoważony design i innowacyjność stanowią wartość, którą warto propagować i zgodnie z którą warto tworzyć. Wiedzą i doświadczeniem podzieli się m.in. Adital Ela, designerka z Izraela, wykładowca HIT (Holon Institute of Technology) i CEO marki Criaterra Earth Technologies. Specjalizuje się w tematyce projektowania zrównoważonego, świadomego i odpowiedzialnego. Ukończyła wzornictwo przemysłowe na izraelskiej uczelni Holon Institute of Technology oraz Design Academy w holenderskim Eindhoven. Jej pracownia Criaterra Earth Technologies skupia się na tworzeniu innowacyjnych materiałów eliminujących negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Wśród poruszanych na Forum Dobrego Desingu 2018 tematów znajdą się również: Design 4.0. – nowe technologie i innowacyjne materiały we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych, rewolucja hi-tech (sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość, big data) i jej wpływ na projektowanie, inspiracje i trendy w kreowaniu nowoczesnej przestrzeni do pracy oraz smart-wnętrza czyli inteligentna rewolucja pod dachem. Jak kobiety zmieniły oblicze designu w Polsce i na świecie? Jak dzisiaj radzą sobie, jakie mają sukcesy, z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? – To pytania, które nie pozostaną bez odpowiedzi podczas debaty poświęconej kobietom w designie.

Agenda Forum Dobrego Designu 2018 obejmuje także cykl warsztatów adresowanych do osób zawodowo projektujących wnętrza, poświęconych zagadnieniom: profesjonalnej fotografii wnętrz, prawom autorskim w zawodzie projektanta wnętrz, finansowaniu własnej działalności, budowaniu relacji z klientem oraz wskazówkom jak kreować własną markę w social mediach.

W trakcie Forum Dobrego Designu 2018 odbędzie się gala wręczenia nagród w konkursie Dobry Design 2019. Projekt ma na celu wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz, które oceni profesjonalne jury złożone ze 150 architektów
i projektantów wnętrz.

Tłem do rozmów Forum Dobrego Designu 2018 będą inspirujące wnętrza Centrum Praskiego Koneser w Warszawie, będące jednym z przykładów nie tylko udanej rewitalizacji, ale
i innowacyjności w myśleniu o przestrzeni publicznej.

Organizatorem Forum Dobrego Designu jest Grupa PTWP/Publikator, wydawca m.in. magazynu DOBRZE MIESZKAJ i serwisów dobrzemieszkaj.pl i propertydesign.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie