×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

EEC 2022: Jaka przyszłość czeka polskie biura?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 kwi 2022 09:17
  • Aktualizacja: 21 kwi 2022 09:23
EEC 2022: Jaka przyszłość czeka polskie biura?
Dyskusja "Przyszłość biur, biura przyszłości" będzie miała miejsce 27 kwietnia w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Fot. Shutterstock

Jak wygląda sytuacja rynku nieruchomości biurowych po dwóch latach pandemii? Pierwszy kwartał zaczął się bardzo optymistycznie, ale na kondycję biur wpływają teraz zakłócenia łańcuchów dostaw, wzrost kosztów i wojna w Ukrainie. Jakie strategie mają operatorzy, deweloperzy i najemcy? Czy biura flex staną się nową normą? Jak ESG zmienia oblicze branży? O tym już 27 kwietnia będą rozmawiać paneliści Europejskiego Kongresu Gospodarczego (www.eecpoland.eu).

REKLAMA

Jaki był pierwszy kwartał 2022 dla polskich biur? Na niektórych rynkach, np. na stołecznym rynku nieruchomości biurowych rozpoczął się on bardzo optymistycznie – aktywność najemców osiągnęła najwyższy kwartalny poziom w historii dla pierwszych trzech miesięcy roku, a pustostany zaczęły spadać.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA EEC 2022

Z drugiej jednak strony segment biurowy musi się dziś mierzyć z coraz mocniej widoczną luką podażową, wzrostem kosztów pracy i materiałów budowlanych, trwającym konfliktem w Ukrainie, wzrostem obciążeń podatkowych i rosnącym ryzykiem prowadzenia biznesu.

Jakie prognozy na następne miesiące? Czego dziś potrzebuje biznes szukający nowych lokalizacji? Jakie faktycznie widać zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania biurowe i jak kształtują się strategie operatorów i deweloperów oraz najemców? I wreszcie - które firmy już teraz wpisują do swoich celów aspekty związane z pozytywnym oddziaływaniem na społeczności i środowisko, przestrzeń miejską oraz zrównoważony rozwój?

O tym porozmawiają uczestnicy dyskusji "Przyszłość biur, biura przyszłości", która 27 kwietnia będzie miała miejsce w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

  • Stan Cieśla, Silesia Chapter Lead, ABSL
  • Agnieszka Giermakowska, dyrektor działu badań rynkowych i doradztwa, Newmark Polska Sp. z o.o.
  • Artur Migoń, wiceprezes zarządu, Antal
  • Marcin Nowak, dyrektor zarządzający, AMMEGA Business Services
  • Andrzej Pośniak, partner zarządzający oraz szef praktyki podatkowej w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, kancelaria CMS
  • Sebastian Suchodolski, Head of Leasing, Cavatina Holding

Moderacja: Justyna Łotowska, dziennikarka, PropertyDesign.pl

ZOBACZ PROGRAM EEC 2022

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie