REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gwiazdy świata architektury na 4 Design Days 2022

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 sty 2022 11:48
Gwiazdy świata architektury na 4 Design Days 2022
Gwiazdy świata architektury na 4 Design Days. Oni będą z nami

Przed nami 4 Design Days 2022 - wielkie święto świata architektury i designu. W dniach 27-30 stycznia będziemy rozmawiać o architekturze i designie m.in. w gronie cenionych architektów z Polski i zagranicy! Zobaczcie, kto będzie z nami!

REKLAMA

To będzie wielkie wydarzenie świata architektury, designu i nieruchomości. 4 DESIGN DAYS, po edycjach online w 2021 roku, wraca do unikalnych przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA 4 DESIGN DAYS 2022

Jesteśmy z powrotem ze świeżymi i niezwykle ważnymi tematami, nowymi wydarzeniami i oryginalnymi atrakcjami, by kontynuować spotkanie w niesamowitej atmosferze, która towarzyszyła nam w poprzednich, przedpandemicznych edycjach.

Kolejna edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 27-30 stycznia 2022 roku. W programie wystawy, wieczorne gale, konkursy, prezentacje, a przede wszystkim rozmowy na aktualne i najistotniejsze tematy dla architektury, designu i branży nieruchomości. Z kim? Z największymi gwiazdami!

Rainer Mahlamäki, architekt i współzałożyciel biura Lahdelma & Mahlamäki architects wraz z Jonathanem Woodroffem, dyrektorem Studio Woodroffe Papa wezmą udział w debacie Nowy Europejski Bauhaus. Porozmawiajmy o tym, jak budować bez śladu węglowego.

Jörg Leeser współzałożyciel BeL Sozietät für Architekt wygłosi prelekcję w ramach cyklu Mistrzowie Architektury, a także będzie prelegentem dyskusji Resetowanie miast: Jakie są, na jakie czekamy?

Martin Marker Larsen, architekt z pracowni A-A Collective, w trakcie panelu Wizje, które zmienią polskie miasta przedstawi koncepcję Placu Centralnego w Warszawie.

Ulrich Müller, założyciel Architektur Galerie Berlin podzieli się swoimi przemyśleniami odnośnie tego, jak w dzisiejszych czasach przearanżować przestrzeń miejską w ramach debaty Nowy Europejski Bauhaus. Miasto, ludzie, przestrzeń, zmiana. W tym samym spotkaniu zobaczymy m.in. Zbigniewa Maćkowa, założyciela Maćków Pracownia Projektowa.

Ewa Kuryłowicz, generalny projektant, wiceprezes, Kuryłowicz & Associates weźmie udział w sesji Nowy Europejski Bauhaus. Porozmawiajmy o tym, jak budować bez śladu węglowego a także zaprezentuje projekt Huty Warszawa w trakcie panelu Żegnamy monokulturę. Witamy „dobrze zmieszane” budynki.

Projekt Soho Factory w ramach prezentacji Żegnamy monokulturę. Witamy „dobrze zmieszane” budynki przedstawi Natalia Paszkowska, założycielka pracowni WWAA. W tym samym panelu zobaczymy Marcina Sadowskiego i Tomasza Dopieralskiego z pracowni JEMS Architekci, którzy zaprezentują inwestycję Nowy Wełnowiec.

Agnieszka Kalinowska-Sołtys wraz z Szymonem Wojciechowski z pracowni APA Wojciechowski opowiedzą o Alchemii Gdańsk, Nowej Silesii Katowice i Riverview Gdańsk w ramach prezentacji polskich cyrkularnych budynków. Kalinowska-Sołtys weźmie również udział w sesji Drewno. Obalamy mity, a także podzieli się swoimi uwagami w ramach debaty Zielona transformacja na rynku nieruchomości w Polsce. Szymon Wojciechowski zaś poruszy wątek zielonych budynków w trakcie panelu Neutralność klimatyczna w budownictwie. Niewiele czasu, wiele do zrobienia. W tej samej sesji zobaczymy Roberta Koniecznego, założyciela pracowni KWK Promes, który również opowie o swoim projekcie designerskiego domu From the garden House.

Monika Bronikowska i Adam Bronikowski z pracowni HOLA Design podzielą się swoimi spostrzeżeniami odnośnie prostoty w projektowaniu w ramach dyskusji Porozmawiajmy o Bauhausie. Wzornictwo, które opiera się trendom i modom.

Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż z pracowni 81waw.pl w ramach prezentacji polskich designerskich domów przedstawią swój projekt Domu Leśnego. W tym samym cyklu zobaczymy m.in. Jana Sikorę z pracowni Sikora Wnętrza z koncepcją Starej kuźni w Lesznie, Przemo Łukasika z medusa group z projektem Domu w Bieszczadach oraz Bogusława Barnasia, założyciela BXB Studio z wizją Małopolskiej Chaty Podcieniowej.

POZNAJ WSZYSTKICH PRELEGENTÓW 4 DESIGN DAYS 2022

Nie zabraknie również Joanny i Wojciecha Małeckich, który poprowadzą debatę o nazwie Jest Strefa Kultury. Czas na Strefę Nauki! dotyczącą katowickiego game-changera. W dyskusji udział weźmie m.in. Oskar Grąbczewski, współzałożyciel pracowni OVO Grąbczewscy Architekci.

Szczepan Wroński z pracowni WXCA w ramach dyskusji Zacznijmy od podwórka. Wszystko o architekturze budującej relacje opowie o warszawskim Polu Mokotowskim, a w cyklu Wizje, które zmienią polskie miasta przedstawi projekt Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Tomasz Konior, założyciel Konior Studio i Przemo Łukasik z pracowni medusa group podzielą się swoimi spostrzeżeniami odnośnie przyszłości polskiej urbanistyki w ramach sesji Resetowanie miast: Jakie są, na jakie czekamy?

Jan Karpiel-Bułecka z pracowni Karpiel Steinder Architektura w trakcie panelu Transformacje. Przestrzenie zdefiniowane na nowo opowie m.in. o projekcie aparthotelu w centrum Zakopanego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie