×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na Światowe Forum Miejskie wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń

  • Autor: PAP
  • 19 kwi 2022 12:14
Na Światowe Forum Miejskie wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń
Na Światowe Forum Miejskie wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, fot. mat. pras.

Do organizatorów Światowego Forum Miejskiego (WUF11) wpłynęło prawie 1000 zgłoszeń ze świata na organizację wydarzeń w trakcie WUF11. To rekord w 20-letniej historii WUF - poinformowało we wtorkowym komunikacie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

REKLAMA

"Do organizatorów Światowego Forum Miejskiego (WUF11) wpłynęło prawie 1000 zgłoszeń z całego świata na organizację wydarzeń w trakcie WUF11. To rekord w 20-letniej historii WUF. Aktualnie trwa ich weryfikacja, tak by w czerwcu, w stolicy Śląska, zostały zaprezentowane najciekawsze z nich" - napisano w komunikacie.

Według wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, oprócz rekordu zgłoszeń na organizację wydarzeń w trakcie WUF11, organizatorzy zarejestrowali prawie 5 tys. uczestników.

W komunikacie napisano, że największym zainteresowaniem cieszyła się sesja networkingowa, na którą nadesłano prawie 400 zgłoszeń. To sesja organizowana w formule warsztatowo-dyskusyjnej, która będzie dotyczyła wąskiego zagadnienia interesującego konkretną grupę odbiorców. Ta formuła daje możliwość identyfikacji najlepszych praktyk i podzielenia się pomysłami.

Ponadto 230 zgłoszeń zostało zarejestrowanych na Voices from Cities (Głos Miast). W ramach tej formy wydarzeń, będą odbywać się sesje przedstawiające przykłady wdrażania Nowej Agendy Miejskiej oraz współpracy między miastami.

Zgłoszenia można było nadsyłać do 21 marca 2022 r. Nabór odbywał się w formule open call, co oznacza, że jeden podmiot mógł zgłosić jeden wniosek na każde z wydarzeń. Takie podejście miało zapewnić równe szanse dla wszystkich. Lista zakwalifikowanych wydarzeń pojawi się na stronie internetowej WUF11 około 25 kwietnia.

WUF11 rozpocznie się 26, a zakończy 30 czerwca 2022 roku. Całe wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Hasło polskiej edycji WUF brzmi: "Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości".

Celem WUF jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. Forum jest okazją do wymiany dobrych praktyk oraz dzielenia się doświadczeniami. W efekcie powstają rekomendacje dla polityk miejskich i rozwoju regionalnego dla rządów, regionów i miast.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie