×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Stulecie Bauhausu, wyjątkowa rocznica i bezprecedensowa wystawa. Wspólne świętowanie podczas 4 Design Days 2019

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 sty 2019 10:45
Stulecie Bauhausu, wyjątkowa rocznica i bezprecedensowa wystawa. Wspólne świętowanie podczas 4 Design Days 2019
fot. PTWP

Tegoroczne 4 Design Days zbliża się wielkimi krokami. Debatom i targom towarzyszyć będą wystawy, w tym bezprecedensowe wydarzenie w skali kraju – ekspozycja polskich budynków nominowanych do nagrody Mies van der Rohe Award pod patronatem Fundacji im. Miesa van der Rohe w Barcelonie. Kurator wystawy, Ivan Blasi, opowiada o wyjątkowości tej edycji wydarzenia.

REKLAMA

- Podczas 4 Design Days będziemy dyskutować na temat tego, jak wytłumaczyć ludziom, że dobra architektura i dobre projekty mogą naprawić nasze miasta. Jestem przekonany, że będzie to ważne wydarzenie i ważna wystawa, które uświadomią nam wiele ważnych rzeczy. To będzie również dobra okazja do wspólnego świętowania stulecia Bauhausu oraz uczczenia pamięci zmarłego 50 lat temu Miesa van der Rohe. 2019 to rok świętowania różnych wydarzeń, które mają wiele wspólnego z polską architekturą - mówi Ivan Blasi, koordynator nagrody im. Miesa van der Rohe.

Ivan Blasi będzie brał udział w debacie poświęconej konkursom architektonicznym, która odbędzie się 24 stycznia na 4 Design Days

W programie 4 Design Days znajdują się także warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale finałowe konkursów: Property Design Awards wyróżniający najlepsze obiekty i wnętrza komercyjne oraz publiczne w Polsce, Design-it-up, Housemarket Silesia Awards i Meble Plus.

W ramach 4 Design Days po raz kolejny odbędą się targi niezależnego polskiego designu SILESIA BAZAAR Dizajn. Uczestnicy dni otwartych skorzystają z bezpłatnych porad projektantów wnętrz, wezmą udział w spotkaniach z twórcami, dyskusjach i prezentacjach. Zaplanowano również pokazy filmowe oraz Akademię Designu dla dzieci.

Na czas 4 Design Days, plac między Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem, wzbogaci się o instalacje artystyczne, przestrzeń z wystawą polskich budynków nominowanych do nagrody Mies van der Rohe Award

4 Design Days 2019 w liczbach to: 300 prelegentów, 300 wystawców, 13 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej, 9 tys. gości biznesowych i ponad 25 tys. odwiedzających. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i Forum Dobrego Designu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie