×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Weekend inspiracji podczas dni otwartych 4 Design Days!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 sty 2022 15:18
Weekend inspiracji podczas dni otwartych 4 Design Days!
Weekend inspiracji podczas dni otwartych 4 Design Days!, fot. mat. pras.

Prezentacje, wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami, a także ekspozycje blisko 200 producentów oraz dostawców produktów i usług – dni otwarte 4 Design Days przyniosą wiele atrakcji wszystkim miłośnikom wzornictwa. Odwiedzający Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach w dniach 29 i 30 stycznia 2022 roku będą mieli okazję poznać najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz, zainspirować się przy urządzaniu własnych przestrzeni i poznać cenne rady ekspertów.

REKLAMA

– Po roku przerwy wracamy do organizacji dni otwartych w ramach 4 Design Days, które stanowią źródło wiedzy i inspiracji przy aranżacji własnych przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. Będzie można wysłuchać praktycznych porad wnętrzarskich, zapytać ekspertów o nurtujące nas kwestie, a nawet samemu sprawdzić się w prostych czynnościach remontowych – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days. – Na wydarzenie zapraszamy mieszkańców regionu, a także wszystkich entuzjastów dobrego wzornictwa. Coś dla siebie znajdą tu nie tylko dorośli, ale również dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy ciekawe warsztaty, które rozwiną ich zainteresowania – dodaje Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Dla odwiedzających przygotowano szereg prezentacji, porad i warsztatów. Jakie rośliny warto wybrać do salonu? Jak urządzić małą kuchnię? Jak stworzyć funkcjonalne miejsce do pracy zdalnej? To tylko część pytań, na które odpowiedzi przyniesie cykl „Urządź się z Dobrzemieszkaj.pl. Recepta na wnętrza, o jakich marzysz!”. Wydarzenie będzie również okazją do nauki wielu przydatnych umiejętności związanych z remontem mieszkania. Uczestnicy sesji „ABC DIY – wiele rzeczy możesz zrobić sam!” dowiedzą się, jak poprawnie ułożyć panele podłogowe, zamontować oświetlenie czy przykleić tapetę. Warsztaty z Dariuszem Wardziakiem (Darek Stolarz), najsłynniejszym polskim stolarzem, pokażą, jak przygotować ciekawe ozdoby z drewna, natomiast podczas zajęć z Jimim Ogdenem, gospodarzem popularnego programu „Rzeczy Od-Nowa”, będzie można zobaczyć, jak dokonać renowacji mebli.

W trakcie wydarzenia będzie można również posłuchać o wielu inspirujących realizacjach. Najlepsi polscy architekci i projektanci wnętrz przedstawią kulisy powstawania najciekawszych aranżacji przestrzeni i domów jednorodzinnych ostatnich lat. Z kolei osoby zastanawiające się nad stworzeniem własnej marki dowiedzą się, jak budować relację opartą na wartościach z architektami i projektantami. Moderatorami sesji będą m.in. Tomasz Pągowski, projektant, konstruktor, prowadzący programy o urządzaniu wnętrz: „Remont w 48h”, „Projekt lokalny”, „Bitwa o dom”, a także Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński, projektanci, prowadzący program „Para w remont” na antenie HGTV.

Podczas 4 Design Days zostaną także zaprezentowane wystawy prac architektów. Katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej zapraszają na unikatową wystawę archiwalnych zdjęć z budowy Spodka, pokazującą skomplikowane etapy realizacji oraz fragmenty montażu hali. Wystawy przygotowali również uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, a także Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Na nudę nie będą narzekać również najmłodsi. Przygotowano dla nich Strefę Dziecka 4Kids, w której odbędą się warsztaty architektoniczno-plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Członkowie Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Śląskiej Izby Architektów opowiedzą, na czym polega zawód architekta i urbanisty oraz pomogą w przygotowaniu pracy plastycznej. Wstęp na warsztaty jest wolny – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagane są wcześniejsze zgłoszenia. Dodatkowo odbędą się zajęcia z budowania ze słomek konstrukcyjnych, drewnianych klocków czy kartonów. Nie zabraknie też torów przeszkód, malowania twarzy, rzutów do celu czy modelowania długich balonów.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą i najnowszymi rozwiązaniami blisko 200 producentów i dostawców wyposażenia wnętrz. Na stoiskach czekają na nich również pokazy, konkursy i premiery kolekcji.

Dni otwarte odbędą się 29 i 30 stycznia 2022 roku. Poprzedzą je dwa dni dla biznesu (27-28 stycznia), skierowane do profesjonalistów z branży: architektów, projektantów, designerów, inwestorów i przedstawicieli władz samorządowych. Bilety na dni otwarte można nabyć w dniu wydarzenia w kasach Międzynarodowego Centrum Kongresowego lub online. Więcej szczegółów na stronie: www.4dd.pl/2022/pl/rejestracja-2022,513.html. 4 Design Days wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dlatego 1 zł z każdego biletu kupionego 30 stycznia zostanie przeznaczony na rzecz tej fundacji. Konto organizacji będą też zasilać wpłaty na e-skarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/7y7yzj.

 

Organizator, w trosce o zdrowie i komfort uczestników 4 Design Days, podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych zasad bezpieczeństwa. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które spełnią jeden z warunków: są zaszczepione przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej i przyjęły wymaganą dla danego preparatu liczbę dawek szczepionki co najmniej 14 dni przed wydarzeniem i przy wejściu na wydarzenie okażą ważne unijne cyfrowe zaświadczenie COVID (Unijny Certyfikat Covid, UCC); przedstawią potwierdzenie posiadania statusu ozdrowieńca po przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich maksymalnie 6 miesięcy; pokażą, w wersji elektronicznej bądź papierowej, negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 wykonany nie więcej niż 48 godzin przed godziną rozpoczęcia wydarzenia. Test będzie można także wykonać na miejscu, przed wejściem na teren wydarzenia.

Ze szczegółami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa można zapoznać się na stronie: www.4dd.pl/2022/pl/zasady-bezpieczenstwa,469.html.

 

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie