REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Accorhotels żegna się ze standardowymi łazienkami. Nowy koncept wspomogą... start-upy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 gru 2017 13:48
Accorhotels żegna się ze standardowymi łazienkami. Nowy koncept wspomogą... start-upy
fot. unsplash

Accorhotels, grupa poszukująca nowatorskich koncepcji w zakresie guest experience, chce się pożegnać ze zwykłymi łazienkami hotelowymi, przekształcając je dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Aby to osiągnąć, grupa zdecydowała się zorganizować "Guest Experience Challenge", czyli warsztaty start-upowe w formie konkursu. W trakcie wydarzenia, którego gospodarzem będzie sieć hoteli Novotel, zgłoszone zespoły zaprezentują innowacyjne pomysły dla hotelowych łazienek.

REKLAMA

W pierwszej, grudniowej edycji, pilotażowo zaplanowane jest "Guest Experience Challenge" w Warszawie. Wydarzenie potrwa jeden dzień, w trakcie którego odbędą się twórcze sesje warsztatowe, a ich wynikiem będzie prezentacja finalnych koncepcji. 

Tematem warsztatów jest łazienka, a celem zadania konkursowego - stworzenie technologicznego rozwiązania, które zwiększy u gości poczucie komfortu, zadowolenia z pobytu i bliskości z marką. Obszarów jest wiele - m.in. design, światła, rozkład temperatury, zapachy. Zgłoszone pomysły powinny być gotowe do realizacji lub mieć formę zaawansowanych prototypów, aby rzeczywiście mogły zostać wdrożone.

Na trzy najlepsze projekty czekają nagrody finansowe - 2 tys. euro za pierwsze miejsce, 1500 euro za drugie i 1000 euro za trzecie. Dodatkowo, główny finalista zostanie zaproszony do współpracy przy wdrożeniu swej idei w obiektach Accorhotels w Europie Środkowo-Wschodniej. Co więcej, zwycięska drużyna będzie mogła zamienić nagrodę pieniężną na możliwość przedstawienia swojego pomysłu przed Central Innovation Unit w Paryżu i powalczyć o globalny kontrakt.

Wszystkie projekty przedstawione podczas wydarzenia będą oceniane według następujących kryteriów: nowoczesność i atrakcyjność koncepcji, jej jakość i funkcjonalność, łatwość wdrożenia, estetyka i design, potencjał społeczny, czy zgodność z tematem. W jury zasiądą przedstawiciele Accorhotels oraz Challenge Rocket - eksperta w zakresie organizacji hakatonów, który odpowiada za techniczny przebieg wydarzenia.

Wyniki zostaną ogłoszone oficjalnie na początku stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie