×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

BBGK Architekci, Unihouse Oddział Unibep, Urba Architects i HM Inwest w konkursie BGK Nieruchomości

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 02 paź 2018 10:04
fot. Fotolia

Cztery pracownie architektoniczne znalazły się w finale konkursu na dom prefabrykowany – powiedziała rzecznik prasowa BGK Nieruchomości Ewa Syta. Celem konkursu jest wypracowanie nowoczesnych technologii, które pozwolą zwiększyć skalę realizowanych inwestycji.

REKLAMA

W finale znalazły się pracownie: BBGK Architekci, Unihouse Oddział Unibep, Urba Architects oraz HM Inwest. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 14 grudnia br.

Konkurs ma przygotować podstawy do pełnego wykorzystania potencjału technologicznego i wdrożenia w Polsce współczesnego prefabrykowanego budownictwa mieszkaniowego. Przedmiotem konkursu jest opracowanie prefabrykowanego systemu zabudowy mieszkaniowej, zgodnego z podstawową typologią budynków - na bazie wcześniej sporządzonych rozwiązań i wytycznych architektonicznych.

Prefabrykowany system zabudowy powinien ograniczać czasochłonność wykonywanych prac oraz być spójny technicznie i technologicznie.

Jak mówił Grzegorz Muszyński z zarządu BGK Nieruchomości, "chcemy stworzyć podstawy systemu, który wdrożony w całej Polsce, pozwoli budować szybciej, w bardzo dobrej jakości, spójnie, z ładem urbanistyczno-architektonicznym oraz przede wszystkim - taniej".

Muszyński zaznaczył, że "prefabrykacja może być odpowiedzią na rosnące obecnie ceny materiałów budowlanych, koszty budowy oraz deficyt siły roboczej". "Myślę, że ten niedoceniony jeszcze w Polsce rynek ma szansę się rozwinąć właśnie dzięki konkursowi w ramach programu Mieszkanie plus" - podsumował Muszyński.

Konkurs jest organizowany przez BGK Nieruchomości, we współpracy m.in. z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa i Stowarzyszeniem Producentów Betonów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie