REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Będzie kładka pieszo-rowerowa na Wiśle pomiędzy Kazimierzem Dolnym i Janowcem. Ruszył przetarg na koncepcję

  • Autor: PAP
  • 31 sie 2022 14:18
Będzie kładka pieszo-rowerowa na Wiśle pomiędzy Kazimierzem Dolnym i Janowcem. Ruszył przetarg na koncepcję
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy kładki pieszo-rowerowej na Wiśle pomiędzy Kazimierzem Dolnym i Janowcem. fot. Shutterstock

Na Wiśle w Lublinie powstać ma kładka pieszo-rowerowa. ZDW właśnie ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji.

REKLAMA

  • Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy kładki pieszo-rowerowej na Wiśle pomiędzy Kazimierzem Dolnym i Janowcem.
  • Otwarcie ofert odbędzie się 27 września br.
  • Na przygotowanie koncepcji ZDW planuje wydać nie więcej niż ok. 2,032 mln zł.

Rzecznik ZDW w Lublinie Kamil Jakubowski przekazał PAP, że w ramach ogłoszonego w piątek przetargu wykonawca będzie zobowiązany do opracowania minimum trzech wariantów lokalizacji przeprawy i co najmniej trzech wariantów konstrukcyjnych dla każdego z trzech wariantów przebiegu kładki i dróg dojazdowych.

Następnie zamawiający wybierze dwa warianty lokalizacyjne i minimum dwa warianty konstrukcyjne kładki do dalszego opracowania. Na podstawie opracowanych materiałów wykonawca ma wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji i ją uzyskać.

Jak dodał Jakubowski, potrzebę inwestycji ZDW i władze województwa motywują wzmożonym turystycznym ruchem rowerowym oraz pieszym w okolicach Nałęczowa, Puław, Kazimierza Dolnego i Janowca.

"Zależy nam na tym, by piesi i rowerzyści czuli się bezpiecznie i mogli swobodnie, bez zsiadania z dwóch kółek i wsiadania do samochodów czy na prom przemieścić się z Janowca do Kazimierza Dolnego" - powiedział Kamil Jakubowski. Wyraził nadzieję, że budowa kładki pobudzi jeszcze bardziej ruch turystyczny i zachęci kolejne osoby do zwiedzania Lubelszczyzny na rowerze.

Na przygotowanie koncepcji ZDW planuje wydać nie więcej niż ok. 2,032 mln zł. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie