REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

BGK rozstrzygnął konkurs. Najlepszy projekt przygotował Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

  • Autor: PAP
  • 23 maj 2018 11:34
fot. pixabay.com

Przyznano nagrody w konkursie na projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego w ramach programu Mieszkanie plus. W środę w siedzibie BGK wręczono nagrody główne i wyróżnienia. Spośród 27 prac nadesłanych przez uczelnie z całej Polski, najlepszym okazał się projekt przygotowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

REKLAMA

Konkurs przebiegał w dwóch równoległych ścieżkach - pierwszej, skierowanej do pracowni architektonicznych i drugiej, przeznaczonej dla przedstawicieli uczelni technicznych i instytutów naukowych.

"Spośród 27 prac nadesłanych przez uczelnie z całej Polski, najlepszym okazał się projekt przygotowany przez Piotra Trębacza, Wiktora Gago, Jakuba Pieńkowskiego, Dorotę Ryżko i Joannę Ryżko, reprezentujących Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej" - poinformowała rzecznik prasowa BGKN Ewa Syta.

W konkursie dla pracowni architektonicznych nie przyznano głównej nagrody. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Kryjakowi z Biura Projektów z Tych, a trzecie - Marcinowi Krysiakowi z Krajowej Agencji Poszanowania Energii z Warszawy. Łącznie w tej ścieżce w konkursie zgłoszono 63 prace.

Konkurs został zorganizowany przez spółkę BGK Nieruchomości, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, powiedział, że "jednym z naszych głównych założeń przy wprowadzaniu reformy nauki i szkolnictwa wyższego jest to, by nauka wyszła wreszcie z murów uczelni". "Nauka powinna służyć każdemu z nas i powinna służyć społeczeństwu. Konkurs na Modelowy Dom Jednorodzinny jest właśnie przykładem takiego działania, gdzie nowatorskie, praktyczne rozwiązania naukowców przysłużą się codziennemu komfortowi życia przyszłych mieszkańców" - zaznaczył Gowin.

"Celem konkursu było wypracowanie innowacyjnych rozwiązań umożliwiających m.in. skrócenie czasu budowy domów i obniżenie nakładów inwestycyjnych. Głównym założeniem było przygotowanie oferty dla małych i średnich gmin, w których dominuje budownictwo jednorodzinne" - podało BGKN.(

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie