×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

„Budową Roku 2013” łódzki kompleks przy Łąkowej 29

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 cze 2014 09:25
 „Budową Roku 2013” łódzki kompleks przy Łąkowej 29
fot. Kompleks hotelowo-biurowo-kinowy przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa podczas 24. edycji konkursu „Budowa Roku 2013” przyznał nagrodę I stopnia kompleksowi hotelowo-biurowo-kinowemu przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi, w którego skład wchodzi czterogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, biurowiec MediaHUB oraz Kino 3D Wytwórnia.

REKLAMA

Jury oceniło 62 zgłoszone projekty z całego kraju. Wielką zaletą tego budynku jest to, że ma on pomysł architektoniczno – literacki, jako że przenosi historię miejsca, w którym powstał. Historię, która była bardzo specyficzna – to tutaj mieściła się słynna łódzka Wytwórnia Filmów Fabularnych – mówi Ewa Kuryłowicz z pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates, jednostki projektowej hotelu.

Kompleks przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi przywrócił świetność terenom dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych – największej powojennej wytwórni filmowej w kraju. Dzięki rewitalizacji dziś pod tym adresem mieści się nowoczesny biurowiec MediaHUB, czterogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, klub Wytwórnia, a także firmy i instytucje związane z filmem, kulturą i nowymi technologiami.

To, że nasz hotel jest zauważany i nagradzany, oczywiście pomaga - mówi Sławomir Nowak, dyrektor hotelu DoubleTree by Hilton. – Dla nas najważniejsze jest to, że jego doskonałą realizację dostrzegają goście hotelu – podkreśla.

Celem konkursu „Budowa roku” jest nagrodzenie obiektów budowlanych, które w roku poprzedzającym osiągnęły wyróżniające się wyniki realizacyjne. Zgłoszenia do konkursu przesyłają inwestorzy oraz wykonawcy robót budowlano-montażowych. O przyznaniu nagród decyduje Sąd Komitetu Organizacyjnego PZITB na podstawie określonych kryteriów obejmujących m.in. jakość robót, organizację budowy i czas realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu budowy czy koszty realizacji obiektu budowlanego. Współorganizatorami konkursu są Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Inwestorem kompleksu przy ul. Łąkowej 29 jest Grupa Toya, generalnym wykonawcą – firma Budimex S.A., za projekt architektoniczny odpowiada biuro Kuryłowicz & Associates. W konkursie zostały wyróżnione także takie inwestycje, jak Miasteczko Orange w Warszawie, modernizacja stacji kolei w Katowicach czy budynek biurowo-handlowy przy ul. Puławskiej w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie