×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Centrum Historii Zajezdnia - przetarg na projekt i realizację

  • Autor: wroclaw.pl
  • 08 maj 2014 12:33
Centrum Historii Zajezdnia - przetarg na projekt i realizację
Tak może wyglądać Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu
Centrum Historii Zajezdnia - przetarg na projekt i realizację
Centrum Historii Zajezdnia - przetarg na projekt i realizację

Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu i realizację budowy Centrum Historii „Zajezdnia” przy ul. Grabiszyńskiej na terenie obecnej zajezdni MPK. Chodzi o wykonanie projektu wykonawczego, zgromadzenie wszelkiej dokumentacji, prace rozbiórkowe, porządkowe oraz realizację inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

REKLAMA

Inwestycja ma polegać na przebudowie obecnych hal autobusowych i budynków administracyjnych MPK na potrzeby Centrum i zagospodarowanie terenów wokół. Teren jest ogromny, a pomysłów sporo. Ogólnie, Centrum ma być miejsce dla wystaw stałych i czasowych poświęconych powojennej historii Wrocławia - czytamy na portalu wroclaw.pl

- Chcemy, aby Centrum pełniło funkcję wystawienniczą, ale również edukacyjną, konferencyjną, kulturalną, koncertową i rekreacyjną. Będzie to instytucja ponadregionalna, a także według nas spójna z polityką kulturalną rządu – mówi Marek Mutor, dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, który jest pomysłodawcą projektu.

W Centrum Historii Zajezdnia zaprezentowana zostanie najnowsza historia Wrocławia od roku 1945 do współczesności. W muzeum będą ekspozycje, przedstawiające historię przesiedlenia ludności z Kresów, ale też dotyczące, między innymi, Pomarańczowej Alternatywy oraz wydarzeń związanych z wrocławską Solidarnością.

Termin składania ofert w przetargu mija 10 czerwca 2014 r. Wykonawcy od momentu podpisania umowy będą mieli 19 miesięcy na przebudowę zajezdni.

Jak podaje portal wroclaw.pl, ciągle ważą się też losy finansowania tego projektu. Pomysłodawcy wnioskowali do Ministerstwa Kultury o dofinansowanie inwestycji. Niestety w pierwszym podejściu zabrakło im jednego punktu, aby je otrzymać. Odwołali się od decyzji. – Na razie czekamy, ale wszystko jest na dobrej drodze. Jesteśmy przekonani, że w ciągu najbliższych tygodni sprawa się pozytywnie rozstrzygnie – podsumowuje Marek Mutor.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie