×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

CH+ Architekci zaprojektowali Centrum Aktywności Kulturalnej

  • Autor: wroclaw.pl
  • Opublikowano: 15 paź 2014 10:10
CH+ Architekci zaprojektowali Centrum Aktywności Kulturalnej
Centrum Aktywnosci Kulturalnej, WUWA2, CH+ Architekci, fot. wroclaw.pl

Na początku 2015 roku Zarząd Inwestycji Miejskich chce ogłosić przetarg na budowę Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej na modelowym osiedlu Nowe Żerniki – WUWA2. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia CH+ Architekci.

REKLAMA

Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wybudowanie Centrum Aktywności Kulturalnej na modelowym osiedlu Nowe Żerniki – WUWA2. W tym miejscu mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas np. spotykając się w klubie seniora, czy wspólnie gotując w kuchni społecznej.

Projekt Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej zakłada wykorzystanie istniejącego schronu wojskowego z okresu II Wojny Światowej. – Bunkier zostanie dosłownie wbudowany w konstrukcję domu kultury. Wewnętrzne stropy i ściany wyburzymy, tak by można było go zaadaptować na wielofunkcyjną salę z widownią, która pomieści ponad 170 osób – mówi Urszula Badura, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W CKiAL znajdą się jeszcze dwie sale muzyczne (w mniejszej będzie można uczyć się gry na perkusji), pracownia ceramiczna i plastyczna, kawiarnia oraz klub seniora. Do tego zaprojektowano mniejszą salę wielofunkcyjną o powierzchni 84 mkw wraz z łazienkami. Dzięki temu będą mogły się tu odbywać zajęcia sportowe np. aerobik, czy joga. We wnętrzu budynku zaplanowano również patio, które gabarytowa ma przypominać bunkier. Będzie ono zadaszone tak, by latem imprezy mogły się tu odbywać nawet mimo złej pogody.

Więcej na: wroclaw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie