Czy Frank Gehry zmieni oblicze Krakowa?Propertydesign.pl - 04-11-2016 15:47


W sierpniu br. został ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji nowego zespołu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej w Krakowie. Poznaliśmy listę 78 uczestników zakwalifikowanych do udziału w konkursie. Wśród nich jest star-architekt Frank Gehry.

Celem konkursu jest wybór najlepszego rozwiązania urbanistycznego, architektonicznego, funkcjonalnego i akustycznego dla nowego kompleksu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej w Krakowie wraz z przyległym terenem, zlokalizowanych w Krakowie przy ul. Skrzatów 4.

Kto ma szansę zaprojektować dla Akademii Muzycznej w Krakowie? Na liście znalazły tak świetni architekci jak Frank Gehry, Zvi Hecker, Claudio Nardi – znany już w Krakowie z projektu budynku Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, a także Fernando Menis autor niedawno otwartego Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu.  Zakwalifikowała się również pracownia Riegler Riewe Architekten, która zaprojektowała ostatnio niezwykły budynek Muzeum Śląskiego w Katowicach i pracownia RKW Rhode Kellermann Wawrowsky z Niemiec.

Wśród chętnych na projekt budynków dla Akademii Muzycznej w Krakowie są również znakomite polskie pracownie jak JEMS Architekci, Atelier Loegler Architekci, Maćków Pracownia projektowa, IMB Asymetria czy Pracownia Architektoniczna 1997.

Pracownie mają czas na składanie prac konkursowych I etapu do 21 grudnia br., zaś  do II etapu do 15 marca 2017.