Hala widowiskowo-sportowa przy CSR Słowianka czeka na koncepcjęUM Gorzów Wielkopolski - 22-08-2016 12:14


W najbliższym czasie zlecone zostanie wykonanie koncepcji hali widowiskowo-sportowej w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Słowianka. Szacowany koszt inwestycji to 45 mln zł.

Po analizie prawnej, organizacyjnej i finansowej, Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o budowie, zapowiadanej w Wieloletnim Planie inwestycyjnym, hali widowiskowo-sportowej przez Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka” - spółkę w 100 proc. należąca do Miasta.

W ten sposób dotychczasowy kompleks basenowy położony przy ulicy Słowiańskiej rozszerzy swoją ofertę dla mieszkańców Gorzowa o nową bazę sportową. Wskazana lokalizacji pozwoli w przyszłości zabezpieczyć potrzeby szkoleniowe dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego i wszystkich sportów drużynowych, którym ten obiekt jest dedykowany. Wybudowanie hali w bliskości basenu da możliwość obecnym klientom do korzystania z dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Słowiańskiej oraz obsługi wszystkich wydarzeń, które odbywają się w Parku Słowiańskim i okolicy.

Inwestycja będzie finansowana z budżetu Miasta oraz wsparta dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu”, ujętym już w Planie Wieloletnim Ministerstwa.

Przewidywany koszt budowy obiektu wraz z przebudową układu komunikacyjnego, to 45 mln złotych, z czego ministerialne wsparcie wyniesie 50 proc.

Obecnie trwają rozmowy, które liczymy, że spowodują zwiększenie kwoty dofinansowania do 70 proc. wartości inwestycji, co pozwoliłoby na realizację przedsięwzięcia na jeszcze wyższym poziomie. Prace projektowe budowy hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie ruszą w przyszłym roku. Z nowego obiektu będzie można korzystać od 2019 roku - napisał w komunikacie Dawid Gierkowski z Wydziału Strategii Miasta.