Inwestycje Cavatiny z międzynarodowymi nagrodamiPropertyDesign.pl - 23-06-2022 12:21


Międzynarodowe jury konkursu International Architecture & Design Awards nagrodziło dwie inwestycje Cavatina Holding. Główną nagrodę i wyróżnienie Platinum Winner otrzymała Cavatina Hall. Wyjątkowa sala koncertowa z Bielska-Białej, będąca częścią wielofunkcyjnego kompleksu, zwyciężyła w kategorii Commercial Interior Built. Z kolei w kategorii Mixed Use Architecture Concept nagrodę główną zdobyło wrocławskie Quorum.

Społeczność Architecture & Design od kilku lat przyznaje nagrody, w których honoruje najlepszych projektantów i architektów z całego świata. Nagrody te są przyznawane w różnych kategoriach – od wzornictwa przemysłowego po architekturę. Każdego roku projekty wyróżniające się na polu innowacji, technologii i kreatywności, otrzymują wyróżnienia, które zapewniają ich autorom rozgłos i uznanie nie tylko w środowisku projektantów.

Cavatina Hall to sala koncertowa i studio nagrań, które łączą funkcje komercyjne z promocją sztuki w wyjątkowym i nowoczesnym budynku. Sala koncertowa Cavatina Hall została zaprojektowana tak, aby każdy rodzaj muzyki mógł doskonale rozbrzmiewać w jej wnętrzu. Dzięki temu można się delektować dźwiękiem niezależnie od miejsca siedzenia. Jej akustyka pozwala na wydobycie pełnej palety barw zarówno podczas koncertów symfonicznych, kameralnych spotkań z muzyką klasyczną, jak i przebojowych tras koncertowych gwiazd muzyki pop. Za wyjątkową jakością dźwięku kryje się najnowocześniejszy system nagłośnienia L-ISA (L-Acoustics), który pozwala cieszyć się każdą nutą.

{media;143254;Tak prezentuje się sala koncertowa w Cavatina Hall, fot. mat. pras.;https://pliki.propertydesign.pl/i/14/32/54/143254.jpg;https://pliki.propertydesign.pl/i/14/32/54/143254_r1_940.jpg}

Budynek w wyjątkowy sposób łączy funkcje biurowe i kulturalne. Połączenie tych funkcji jest swoistą odpowiedzią na potrzeby regionu. Bielsko-Biała jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce, w którym istnieje zapotrzebowanie na obiekty wysokiej jakości. Jednocześnie jest miastem, w którym do tej pory brakowało dużej sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Cavatina Hall, będąca kompleksem wielofunkcyjnym, jest także pierwszym w Bielsku-Białej obiektem oferującym powierzchnię biurową klasy A.

Z kolei Quorum to 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji. Kompleks pięciu budynków, o funkcji biurowej i mieszkaniowej, usytuowany został w ścisłym centrum Wrocławia, nad Odrą przy ul. Sikorskiego.

{media;132826;Quorum to 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji. Kompleks pięciu budynków, o funkcji biurowej i mieszkaniowej, usytuowany został w ścisłym centrum Wrocławia, nad Odrą przy ul. Sikorskiego, fot. mat. pras.;https://pliki.propertydesign.pl/i/13/28/26/132826.jpg;https://pliki.propertydesign.pl/i/13/28/26/132826_r0_940.jpg}

W parterze obiektów kompleksu od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdują się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców zielone tarasy. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstał ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.
Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu będzie można także podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy.