REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jakie będą miasta przyszłości? Startuje konkurs dla studentów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 lis 2021 12:39
Jakie będą miasta przyszłości? Startuje konkurs dla studentów
Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs 2031 NOW_our cities in 10 years dla studentów architektury, urbanistyki i designu z Polski i Rumunii. fot. mat .prasowe
Jakie będą miasta przyszłości? Startuje konkurs dla studentów

Studenci architektury, urbanistyki i designu z Polski i Rumunii mogą wziąć udział w konkursie 2031 NOW_our cities in 10 years organizowanym przez Fundację Globalworth i stowarzyszenie Igloo - Habitat and Architecture.

REKLAMA

  • Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs 2031 NOW_our cities in 10 years dla studentów architektury, urbanistyki i designu z Polski i Rumunii.
  • Za przekucie swojej wizji w projekt uczestnicy mogą otrzymać nagrody o łącznej wartości 11 000 euro, a także możliwość przedstawienia swoich propozycji w High Tech Learning Center na Uniwersytecie Architektury i Urbanistyki im. Iona Mincu w Bukareszcie oraz ich publikacji w konkursowym katalogu.
  • Swoje prace można przesyłać do 20 stycznia 2022 r.

Od przyszłych architektów z Polski i Rumunii oczekuje się wizjonerskiego podejścia do kształtowania naszych miast w najbliższej przyszłości. Uczestnicy mają za zadanie opracować wizję urbanistyczną, w której przestrzeń będzie przyjazna zarówno dla jej bezpośrednich użytkowników, jak i lokalnej społeczności. Obszarem do zagospodarowania jest działka o powierzchni 2031 hektarów (20 310 metrów kwadratowych), na której powinny się znaleźć budynki o zróżnicowanym przeznaczeniu, przestrzenie publiczne, parki i infrastruktura, a wszystko to w ramach projektu, który może powstać w 2031 roku.

Zrównoważone i harmonijne miasta oczami studentów

Prace konkursowe będą oceniać rozpoznawalni w świecie architektury członkowie międzynarodowego jury, do którego należą wybitni planiści i urbaniści, światowej sławy architekci oraz przedstawiciele organizatorów: Bruno Andreșoiu, Arjan Dingsté, Dimitris Pergamalis, Krzysztof Ingarden, Jakub Szczęsny i Andrei Șerbescu.

– 2031 NOW_our cities in 10 years to konkurs, w którym podejmujemy kroki w kierunku realizacji zobowiązania, by budować  jak najbardziej funkcjonalne, zrównoważone i harmonijne miasta dla środowiska biznesowego i nie tylko. Cieszymy się, że w tym przedsięwzięciu naszym partnerem jest Stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture, z pomocą którego wspieramy przyszłość architektury w dwóch krajach, w których Globalworth jest liderem rynku biurowego: w Polsce i w Rumunii. Globalworth buduje i zarządza biurowcami, dlatego w codziennej pracy ja oraz moje koleżanki i koledzy jesteśmy świadomi rosnącego znaczenia architektów. To oni nadają kształt naszym domom, biurowcom, miastom i miejscom, w których żyjemy. Mamy nadzieję, że ten międzynarodowy konkurs z prestiżowym jury, które udało się nam zgromadzić, wesprze i umocni przyszłość architektury – mówi Georgiana Iliescu, dyrektor Fundacji Globalworth.

– Dla studentów architektury konkursy są jednym z najskuteczniejszych sposobów antycypacji i radzenia sobie z wyzwaniami zawodu, do którego się przygotowują i zdecydowanie powinny znaleźć się w programie studiów. Konkursy pomysłów wzbogacają młody umysł, który musi ciągle marzyć, jednocześnie pracując z trudnymi sprawami, ograniczeniami, a czasem też z absurdalnymi prawami. Dlatego konfrontacja z tematami i rygorami konkursów jest głęboko formującym doświadczeniem. Możliwość tworzenia, otrzymania opinii doświadczonego jury i zdobycia nagrody, to ogromna szansa, której żaden uczeń nie powinien być pozbawiony. 2031 NOW_our cities in 10 years to konkurs, który mamy zaszczyt prowadzić wspólnie z Fundacją Globalworth, która daje przyszłym architektom szansę na kreatywne myślenie i możliwość publicznego zaprezentowania swoich wizji, które będą kształtować nasze przyszłe miasta – dodaje Bruno Andreşoiu, przewodniczący Igloo – Habitat and Architecture Association.

W konkursie przewidziano nagrody:

I Miejsce: €5.000 + publikacja projektu w katalogu

II Miejsce: €3.000 + publikacja projektu w katalogu

III Miejsce: €1.500 + publikacja projektu w katalogu

3 wyróżnienia po €500 + publikacja projektu w katalogu

Konkurs wspiera szereg partnerów w postaci najlepszych uczelni i stowarzyszeń zawodowych w dziedzinie architektury z Rumunii i Polski. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!