REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolejarze szukają pomysłu na zgospodarowanie działki w Krakowie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lut 2014 11:38
Kolejarze szukają pomysłu na zgospodarowanie działki w Krakowie

PKP SA poszukują partnera do zagospodarowania terenu przy ul. Bosackiej w Krakowie. Wartość całej inwestycji może przekroczyć nawet 200 mln zł.

REKLAMA

PKPProces poszukiwania inwestora dla tego przedsięwzięcia ruszył w grudniu 2013 r. Teren do zagospodarowania obejmuje 1,4 ha powierzchni w ścisłym centrum miasta, niedaleko nowego dworca Kraków Nowy Główny. Dzięki tak atrakcyjnej lokalizacji przyszły inwestor będzie mógł wykorzystać potencjał wynikający z dużego przepływu podróżnych przy węźle komunikacyjnym.

Inwestycja obejmować będzie realizację nowoczesnej zabudowy o funkcjach biurowych, hotelowych lub handlowo-usługowych. Sposób zagospodarowania terenu przy ul. Bosackiej będzie jednak w dużej mierze zależny od koncepcji przedstawionych przez oferentów. Przedsięwzięcie zakłada również rewitalizację pobliskich zabytkowych obiektów. Cała inwestycja powinna więc spełniać wymogi nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne.

Do końca lutego inwestorzy mogą zgłaszać się po odbiór Memorandum Informacyjnego, na podstawie którego będą składać swoje oferty współpracy z PKP S.A. Po otrzymaniu koncepcji, spółka przystąpi do rozmów z wybranymi oferentami, spośród których wybierze ostatecznego inwestora.

Inwestycja przy Bosackiej to kolejny projekt realizowany przez PKP S.A. we współpracy z deweloperem. W podobnej formule spółka współpracowała już z inwestorami przy projektach w Katowicach i Poznaniu, gdzie oprócz nowoczesnych i funkcjonalnych dworców powstały także galerie handlowe. Przy wsparciu zewnętrznego podmiotu realizowana jest również budowa nowego dworca Warszawa Zachodnia wraz z budynkami biurowymi oraz projekt budowy nowego dworca i zabudowy komercyjnej w sąsiedztwie stacji Warszawa Gdańska. W przygotowaniu są także m.in. inwestycje na zagospodarowanie terenu przy Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu oraz terenu Międzytorza w Gdyni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie