REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs dla studentów - do zaprojektowania Centrum Aktywności

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 mar 2014 15:06
Konkurs dla studentów - do zaprojektowania Centrum Aktywności

Konkurs "Zainspirowani Wrocławiem" organizuje park handlowy Bielany wraz z Politechniką Wrocławską, Akademią Sztuk Pięknych i Wyższą Szkołą Humanistyczną. Konkurs architektoniczny kierowany jest do studentów i polega na zaprojektowaniu wspólnej strefy Centrum Aktywności zlokalizowanej w rozbudowanym parku handlowym. Inspiracją powinien być Wrocław - jego klimat, architektura i krajobraz.

REKLAMA

Coraz chętniej wrocławianie dbają również o przestrzenie wspólne: projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego rośnie, rośnie też liczba zgłaszanych pomysłów na aktywizację i zagospodarowanie obszarów dostępnych publicznie.

Park Handlowy Bielany włącza się w tę ideę dzięki współpracy z trzema wrocławskimi uczelniami wyższymi: Politechniką Wrocławską, Akademią Sztuk Pięknych oraz Wyższą Szkołą Humanistyczną. Studenci kierunków związanych z urbanistyką, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym – zarówno stacjonarnych i niestacjonarnych, studiów podyplomowych – będą mogli włączyć się w projektowanie jednego z trzech centrów aktywności, które powstaną w nowym, rozbudowanym Parku Handlowym Bielany. Chodzi o tzw. „zieloną strefę”, która wspólnie ze strefą dla rodzin z dziećmi oraz strefą wypoczynku będzie przestrzenią spotkań, relaksu, a także różnego rodzaju aktywności.

- Chcielibyśmy, aby to miejsce pokazywało naszą fascynację Wrocławiem, jego wyjątkową atmosferą, architekturą, ale także najważniejszymi elementami tutejszego krajobrazu. Czyli tym wszystkim, do czego odwołuje się projekt rozbudowywanego centrum – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Parku Handlowego Bielany. – Dlatego zależy nam na współpracy z młodymi ludźmi, którzy mają ciekawe, nowe podejście do wspólnej przestrzeni i kreatywne pomysły. Dla nich przygotowaliśmy konkurs „Zainspirowani Wrocławiem”, a najciekawsza propozycja będzie wspólnym dobrem nas wszystkich.

Zadaniem uczestników jest stworzenie kompleksowego projektu „zielonej strefy” – aranżację przestrzeni przyjazną dla klientów centrum i prezentującą inspiracje Wrocławiem. Platformą kontaktów z organizatorami będzie fanpage na portalu Facebook - „Zainspirowani Wrocławiem”, na którym można będzie zadawać pytania i uzyskać wszelkie wytyczne, m.in. rysunki i rzuty, regulamin.

Organizatorzy przygotowali trzy nagrody:

• nagroda główna – komputer Apple iMac przystosowany do projektowania prac graficznych; tu zwycięzcę wybierać będzie jury konkursu,
• nagroda za II miejsce – wyjazd na europejskie targi wyposażenia wnętrz; tu o wyborze nagrodzonego decydować będą internauci, oddając swoje głosy na Facebooku,
• nagroda z III miejsce – płatny dwumiesięczny staż w pracowni architektonicznej Group-Arch.

Zgłoszenia projektów przyjmowane będą do 12 maja 2014 r. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest podczas Nocy Muzeów (17 maja) w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie