REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs ideowy na ACH

  • Autor: propertydesign.pl
  • 18 kwi 2014 11:06
Konkurs ideowy na ACH
fot. OSSA Wrocław

SARP objął Patronatem Honorowym konkurs architektoniczny dla studentów na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej zagospodarowania Audytorium Wydziału Chemii (ACH) Uniwersytetu Wrocławskiego.

REKLAMA

Organizatorami konkursu są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury OSSA Wrocław, Jednostka Architektury – Fundacja pod patronatem arch. Jadwigi Grabowskiej oraz Samorząd Studencki Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej adaptacji Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego na nową funkcję. Zasadniczym zadaniem stawianym przed uczestnikami konkursu jest określenie możliwych aktywności wewnątrz, jak i wokół Audytorium i odpowiednie ich wyrażenie środkami architektonicznymi przy poszanowaniu istniejącej zabytkowej substancji budynku i jego przestrzennych powiązań w obrębie Kampusu Uniwersyteckiego i w kontekście bulwaru nadodrzańskiego. Zadanie jest otwarte. Dopuszcza się innowacyjne i niezwiązane z działalnością Wydziału Chemii scenariusze wykorzystania Audytorium, o ile stanowią interesującą i opłacalną w realizacji ofertę alternatywnego wykorzystania budynku przez Uniwersytet Wrocławski.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich kierunków projektowych i konserwatorskich dowolnej uczelni.

Skład jury konkursowego: Zbigniew Maćków, Grażyna Hryncewicz-Lamber, Tomasz Głowacki, Anna Pater-Luty i Ingo Andreas Wolf.

Informacje o konkursie, terminach i nagrodach znajdują się w www.reachtywacja.wordpress.com/konkurs/.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie