×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na koncepcję pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie

  • Autor: UM Warszawa
  • 06 cze 2018 09:00
fot. shutterstock

Miasto st. Warszawa ogłosiło konkurs na pomnik Wojciecha Korfantego. Zwycięskie dzieło stanie przed ogrodzeniem parku Łazienkowskiego, po południowej stronie zbiegu Al. Ujazdowskich z ul. Agrykola.

REKLAMA

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji pomnika – rzeźby figuralnej wraz z zagospodarowaniem terenu otaczającego, upamiętniającego Wojciecha Korfantego, jednej z najbardziej znaczących osobistości XX-wiecznej historii Polski. Upamiętniana postać to przede wszystkim mąż stanu. Koncepcja plastyczna pomnika powinna to w wyraźny sposób eksponować. Należy w niej przewidzieć powierzchnię na towarzyszącą pomnikowi inskrypcję upamiętniającą. Materiał pozostaje do wyboru przez autora koncepcji, powinien on jednak zapewnić wysoką estetykę, trwałość eksploatacji w wielkomiejskich warunkach.

Pierwszą nagrodą jest 40 000 złotych brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie koncepcji pokonkursowej pomnika Wojciecha Korfantego będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej.

Terminy: wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy złożyć w formie pisemnej w nieprzekraczalnym terminie do 16 lipca 2018 r., do godziny 16.00 w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków przy ul. Nowy Świat 18/20.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie