×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na plakat "Biało-czerwono-biały". To wspólna incjatywa NCK, MKiDN i MSZ

  • Autor: PAP
  • 13 lip 2022 13:14
fot. shutterstock

Narodowe Centrum Kultury (NCK) we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych (MSZ) zainicjowało konkurs pt. "Biało – czerwono – biały" na plakat na temat wolnej Białorusi.

REKLAMA

  • Narodowe Centrum Kultury ogłosiło konkurs na plakat pt. "Biało-czerwono-biały".
  • Zgłoszony plakat może być wykonany dowolną techniką.
  • W konkursie przewidziano trzy nagrody w wysokości 5, 3 i 2 tys. zł.

Jak wyjaśniono, plakat ma nawiązywać "do bezprecedensowej mobilizacji społeczeństwa białoruskiego w latach 2020-2022 na rzecz demokratycznych, wolnościowych przemian oraz upamiętniającego jego bohaterów".

"Już od dwóch lat Białorusini walczą o wolność i demokrację. Tysiące ludzi było represjonowanych, wielu trafiło do więzienia lub zostało zmuszonych do wyjazdu z kraju" - przypomniała Swiatłana Cichanouska w filmie promującym konkurs.

Podkreśliła, że "Białorusini nie zaprzestali walki". "Teraz walczymy o niezależność. Ważne, żeby świat pamiętał o Białorusi" - powiedziała liderka białoruskiej opozycji.

"Włączcie się do konkursu na najlepsze plakaty na temat wolnej Białorusi" - zaapelowała Cichanouska.

Każdy uczestnik konkursu może nadesłać dowolną liczbę plakatów mailem w formacie pdf lub tiff na adres: plakatbcb@nck.pl. Termin zgłaszania prac upływa 28 lipca o godz. 23.59.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu znaleźć można na stronie: https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/aktualnosci/konkurs-na-plakat-bialo-czerwono-bialy-.

Zgłoszony plakat może być wykonany dowolną techniką (ołówek, kredki, farby, collage, dowolny program graficzny), a jego format powinien wynosić 100 x 70 cm.

W konkursie przewidziano trzy nagrody w wysokości 5, 3 i 2 tys. zł. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie organizatora (www.nck.pl) do 9 sierpnia br

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie