×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs na rewitalizację niezwykłego pałacu

  • Autor: Karkonoski Park Narodowy
  • 30 kwi 2014 09:48
Konkurs na rewitalizację niezwykłego pałacu
fot. Fotolia

Karkonoski Park Narodowy ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-rewitalizacyjnej Centrum Muzealno-Edukacyjnego - Pałac Sobieszów.

REKLAMA

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektoniczno-rewitalizacyjnej Centrum Muzealno-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku NarodowegoPałac Sobieszów, dla którego opracowana zostanie kompleksowa dokumentacja projektowa na podstawie wybranej koncepcji.

Znaczenie dla kultury narodowej zabytkowego dawnego zespołu pałacowo-folwarcznego Schaffgotchów wymaga od uczestników konkursu zachowania szczególnej troski o utrzymanie jego wartości zabytkowych, historycznych i przyrodniczych. Oczekuje się w związku z tym takich rozwiązań architektonicznych i rewitalizacyjnych, które przy uwzględnieniu ww. wartości, cechowałyby się walorami kontynuacji historii rozwoju przestrzennego tego zespołu, a jednocześnie odpowiadały współczesnej myśli architektonicznej i potrzebom funkcjonalnym Centrum.

Zadaniem Uczestników konkursu jest wykonanie opracowania zawierającego: opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu Centrum, opracowanie koncepcji architektoniczno-funkcjonalnej zagospodarowania obiektów Centrum, opracowanie wizualizacji całego założenia Centrum i opracowanie części tekstowej z wyjaśnieniami i uzasadnieniami dla koncepcji zagospodarowania terenu i koncepcji zagospodarowania budynków Centrum wraz z zestawieniami tabelarycznymi.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie – do 6 maja 2014 r. Termin składania prac konkursowych do 08 sierpnia 2014 r.

Organizator: Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze, ul. Chałubińskiego 23, 58-570 Jelenia Góra.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie