REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Kraków inwestuje w kulturę. Nowy dom kultury zyska os. Ruczaj

  • Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
  • 11 gru 2017 16:27
Kraków inwestuje w kulturę. Nowy dom kultury zyska os. Ruczaj
Dom kultury na os. Ruczaj powstanie według koncepcji biura architektonicznego Limba Eko z Krakowa, fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Dom kultury na os. Ruczaj, który w ciągu najbliższych lat zostanie wybudowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie (ZIM) powstanie według koncepcji biura architektonicznego Limba Eko z Krakowa. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na jego projekt.

REKLAMA

Celem ogłoszonego pod koniec sierpnia br. konkursu było uzyskanie najlepszej - pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, eksploatacyjnym i ekonomicznym - koncepcji Ośrodka Ruczaj – filii Centrum Kultury Podgórza. Do udziału w rywalizacji dopuszczono 12 zespołów projektowych. W terminie przewidzianym w regulaminie złożono 6 propozycji, z czego 2 nie podlegały ocenie, ponieważ nie spełniły wymogów formalnych. Dlatego też sąd konkursowy, złożony z przedstawicieli środowiska architektonicznego, urzędników miejskich i radnych dzielnicy VIII wyboru dokonało spośród czterech propozycji - podaje  Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Ogłoszony przez Miasto konkurs był konkursem realizacyjnym, a budowa Ośrodka Ruczaj przy ul. Przyzby została wpisana do budżetu Miasta, a także do Wieloletniej Prognozy Finansowej. - Oznacza to, że w oparciu o najlepszą koncepcję, w przyszłym roku przygotowana będzie dokumentacja projektowa. To z kolei pozwoli nam na rozpisanie przetargu i wyłonienie wykonawcy, który wybuduje dla mieszkańców nowe miejsce spotkań – mówiła Janina Pokrywa, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Realizacja zadania przewidziana jest na lata 2018 – 2021.

Zgodnie z  założeniem, Ośrodek Ruczaj ma być miejscem animacji lokalnego życia kulturalnego, edukacji artystycznej i kulturalnej oraz promocji kultury. Placówka będzie organizatorem wydarzeń kulturalno-społecznych o zasięgu dzielnicowym i miejskim. Jego działalność kulturalna i edukacyjna będzie wielokierunkowa i dostosowana do różnych grup wiekowych. Nie bez znaczenia będzie również promowanie w nowym centrum nauki i technologii.

Ośrodek Ruczaj będzie miejscem spotkań i aktywizacji społecznej różnych grup, w tym seniorów. Ma być także lokalnym forum kreowania i wymiany myśli społecznej, miejscem przyjaznym i otwartym dla lokalnych organizacji pozarządowych, które będą mogły korzystać z pomieszczeń budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie