Krakowskie osiedle z sukcesem w międzynarodowym konkursiePropertydesign.pl - 06-11-2019 12:31


Już po raz drugi Osiedle Wizjonerów, realizowane w ramach projektu dzielnicy Mieszkaj w Mieście, zostało nagrodzone w plebiscycie European Property Awards.

Henniger Investment S.A. realizująca w Krakowie projekt osiedla Mieszkaj w Mieście, odebrała dwie nagrody w prestiżowym plebiscycie European Property Awards 2019-20. Projekt ten już po raz drugi wyróżniono za architekturę i filozofię urbanistyczną, przyznając w tym roku także Grand Prix za działania komunikacyjne i prospołeczne.

Brytyjska tradycja nagradzania profesjonalistów z branży nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych sięga już ćwierćwiecza. Przez ten czas blisko 80-osobowe jury pod przewodnictwem Izby Lordów, co roku wyróżnia najlepsze firmy i projekty architektoniczne z całego świata. Podczas 11. edycji plebiscytu European Property Awards 2019 - 2020 w Royal Lancaster w Londynie dla inwestycji realizowanych w Europie, krakowskiego dewelopera uhonorowano aż dwiema nagrodami.

Już po raz drugi Osiedle Wizjonerów, realizowane w ramach projektu dzielnicy Mieszkaj w Mieście, zostało nagrodzone za wizję urbanistyczną i projekt architektoniczny. Tym razem uznanie jury wzbudził drugi etap, na który składają się dwa budynki z usługami i ogromnym, zielonym patio pośrodku wraz z infrastrukturą rekreacyjną. Podkreślono tu wagę jaką w życiu mieszkańców pełnią funkcje dodatkowe przewidziane już na etapie projektu, zagospodarowanie terenu, ilości terenów zielonych oraz wysokiej jakości wykończenia budynków.

- Cały zespół Henniger Investment S.A ciężko pracuje, aby osiedle Mieszkaj w Mieście z każdym kolejnym etapem nabierało cech przyjaznej do życia dzielnicy, stając się wizytówką nowoczesnego Krakowa. Złożyliśmy obietnicę stworzenia miejsca, w którym respektowane będą potrzeby każdego mieszkańca, architektura będzie przyjazna i estetyczna, a proponowane rozwiązania zapewnią komfort i poczucie bezpieczeństwa. International Property Awards to światowej sławy znak jakości, my odbieramy go już po raz drugi, co potwierdza, że nie obniżamy lotów, nasza praca jest doceniana, a założone cele rzetelnie realizowane – komentuje Szymon Domagała, Prezes Henniger Investment S.A.

Osiedle Mieszkaj w Mieście to jednak nie tylko jakościowa architektura, ale również misja budowy relacji sąsiedzkich. Klub osiedlowy K2O, oferujący bogatą ofertę edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną adresowaną zarówno dla dzieci jak i dorosłych, współpraca z gminą, łatwość w komunikacji i uzyskiwaniu informacji o osiedlu za pośrednictwem portali społecznościowych, a także czynne uczestnictwo w inicjatywach miejskich i branżowych sprawiają, że osiedle Wizjonerów staje się uznaną marką. Za te działania Mieszkaj w Mieście otrzymało w tym roku Grand Prix.

Dostrzeżenie polskich inwestycji mieszkaniowych na arenie międzynarodowej dowodzi, iż dogoniły one europejskie standardy, a w przypadku projektów takich jak Mieszkaj w Mieście wyznaczają kierunki rozwoju branży na kolejne lata.

W poprzednich latach wśród nagrodzonych i uczestników znaleźli się m.in. Medusa Group, Mobius Architekci, Nizio Design International, Ghelamco Poland, Złota 44, Colliers, Hines, Skanska Property Poland, WXCA.