REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Krosno: konkurs dla całych rodzin na konstrukcję z klocków

  • Autor: PAP
  • 24 paź 2021 11:17
Krosno: konkurs dla całych rodzin na konstrukcję z klocków
Fot. Shutterstock

Rodziny z dziećmi do 14 lat mogą wziąć udział w 8. Rodzinnym Konkursie "Tak się składa..." na najbardziej pomysłową i trwałą konstrukcję z klocków. Konkurs adresowany jest do wszystkich chętnych, niezależnie od miejsca zamieszkania.

REKLAMA

"Jeśli więc posiadacie klocki dowolnej, niekoniecznie znanej marki, możecie przygotować pracę konkursową, w całkowicie dowolnej dziedzinie. Chcemy, by konstrukcje były jak najbardziej oryginalne, wymyślone i zaprojektowane przez dzieci, by były owocem dziecięcej wyobraźni oraz pasji" - zachęca Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, organizator konkursu.

Głównym celem konkursu jest oderwanie dzieci i młodzieży od portali społecznościowych i gier komputerowych poprzez wskazanie ciekawych form aktywności, podniesienie poczucia własnej wartości i odwagi w podejmowaniu rywalizacji.

Organizator zaprasza do udziału w konkursie "Tak się składa..." całe rodziny, w tym także rodziny zastępcze, z dziećmi w wieku do 14 lat. Ważne, aby w drużynie był co najmniej jeden rodzic i dziecko oraz nie więcej niż dwoje dorosłych.

"Rodzice, dziadkowie, opiekunowie poświęćcie trochę cennego czasu swoim pociechom i z klockami w ręku budujcie dobre rodzinne relacje i przyszłość swoich milusińskich, przyszłych inżynierów, konstruktorów, wynalazców" - zaprasza organizator.

Zadaniem uczestników jest zbudowanie z klocków trwałej, przestrzennej konstrukcji według własnego pomysłu.

Zgłoszenia są przyjmowane do 3 listopada, a prace konkursowe należy dostarczyć do organizatora 5 listopada. Wszystkie zostaną pokazane na wystawie.

Szczegóły konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie https://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1071-8_rodzinny_konkurs_tak_sie_sklada.html

Jury konkursowe oceniać będzie walory artystyczne, technologiczne oraz ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Twórcy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe. Swoich zwycięzców wybierze w głosowaniu także publiczność.

"Najważniejsza w tym wszystkim jest zabawa i radość tworzenia, tak więc wszystkie zgłoszone rodzinne drużyny otrzymają dyplomy i słodkie pyszności" - zapewnia organizator.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie